Dawid zwyciężył w Gdańsku

28 czerwca, 2011
Dzieci – Andrzejowi Grubbie
Dzieci – Andrzejowi Grubbie

Tenis stołowy „Dzieci – Andrzejowi Grubbie”
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku-Oliwie (18.06 br.) gościła uczestników VII Turnieju Tenisa Stołowego „Dzieci-Andrzejowi Grubbie”. Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło 26 zawodników i 14 zawodniczek reprezentujących województwa: Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie oraz Wielkopolskę.

Mirosław Seidel – kierownik Turnieju po przywitaniu uczestników przypomniał najważniejsze osiągnięcia sportowe Andrzeja Grubby, podkreślając jednocześnie, że celem turnieju jest uczczenie pamięci wybitnego sportowca oraz popularyzacja i przestrzeganie zasad FAIR-PLAY. Lucyna Grubba (żona Andrzeja) jako gość honorowy, uroczyście otworzyła zawody, dziękując uczestnikom za przybycie oraz życząc wszystkim, by osiągali sukcesy na miarę Andrzeja lub nawet lepsze.

Wśród najmłodszych zawodników zwycięzcą został Dawid Balcerzak reprezentujący klub SKTS Słupca. Finał żaków, to pojedynek mistrzów województw Wielkopolski i Pomorza, gdzie Dawid pokonał 3:0 Kamila Dziadak reprezentującego GKTS Gdańsk. Według rankingu młodzików Polskiego Związku Tenisa Stołowego biorąc pod uwagę żaków (zawodnicy 2000 i młodsi) Dawid sezon 2010/11 zakończył na bardzo wysokim 4 miejscu w Polsce.

Dzięki 5 lokacie na Turnieju „Przeglądu Sportowego” i PZTS w Gdańsku uzyskał limit na specjalistyczny obóz , który odbędzie się w lipcu w Wiśniowej Górze i jest częścią ogólnopolskiego projektu „Sportowe Wakacje 2011”, a sierpień to następne dwa obozy sportowo-rekreacyjny w Łebie oraz Kadry Wielkopolski w Gołuchowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *