Złoto i brąz dla naszych ekip

7 czerwca, 2011
Siatkarki MKS MOS mistrzyniami województwa
Siatkarki MKS MOS mistrzyniami województwa

Siatkarki MKS MOS mistrzyniami województwa
W sobotę (28.05) wśród siatkarek z klas piątych wielki sukces odniosły młode zawodniczki MKS MOS Słupca prowadzone przez Marcina Kwitowskiego. Weronika Antczak, Łucja Koziorowska, Julia Tylman i Wiktoria Leśnik wygrały, pokonując wszystkie rywalki. Zdobywczynie złotych medali w Wielkopolsce najprawdopodobniej we wrześniu wystartują w finale Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Zabrzu.

Tego samego dnia w kategorii klas szóstych zawodniczki UKS MOS Ostrowite (Adrianna Roszak, Emanuela Roszak, Wiktoria Kasprzyk, Malwina Walczak, Weronika Jóźwiak, Ewelina Pogorzelska) pod opieką Pawła Kolanazajęły w finale ósme miejsce. „Sam udział w tej imprezie był już dla nich wielkim sukcesem. Dodatkowo zwycięstwo grupowe nad SPARTĄ/ SKLEJKĄ Orzechowo, to wielka sensacja. Z występu tej ekipy jestem zadowolony” – mówi Paweł Kolan.

W niedzielę o medale walczyli chłopcy z Ostrowitego. Liczyliśmy zwłaszcza na dobry występ piątoklasistów. Niestety, presja wyniku była tak wielka, że pozwoliła ekipie UKS MOS Ostrowite zająć piąte miejsce. Jak to w sporcie bywa, zabrakło też trochę szczęścia – bo jeden mały punkt zadecydował o braku awansu do półfinału. Zagrali oni w składzie: Kacper Zywert, Kamil Pomorski, Piotr Kamiński, Mateusz Romecki. Siatkarze z klas szóstych UKS MOS Ostrowite potwierdzili przynależność do czołówki i ku wielkiej radości trenera Pawła Kolana wywalczyli brązowe medale, ulegając jedynie Zbąszyniowi i Gostyniowi.

Młodych siatkarzy z Ostrowitego czeka teraz baraż o awans do Mistrzostw Polski. Podopieczni Kolana i Marcina Wiatrowskiego zagrali w składzie: Mateusz Papuga, Patryk Różański, Hubert Błaszkowski, Tymoteusz Juszczak, Konrad Nowak.

fot. Paweł Kolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *