Międzygminne Potyczki Rodzinne w Przyjmie

29 marca, 2016

13 marca radna Rady Miejskiej w Golinie – Iwona Jolanta Kościelska zaprosiła mieszkańców gmin Kazimierz Biskupi i Golina na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia na imprezie z cyklu Międzygminne Potyczki Rodzinne. Było to pierwsze takiej rangi spotkanie.

Potyczki Rodzinne to cykl konkurencji sportowo-rekreacyjnych dla całej rodziny. Ich istotą było nie same pokazanie sprawności fizycznej startujących drużyn, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Dla czterech par małżeńskich przygotowano 6 konkurencji, w których trzeba było wykazać się sprawnością, siłą, szybkością i wiedzą, np.: obieranie jabłek na czas, ubijanie piany z jajek, wypicie napoju w jak najkrótszym czasie, zamiana garderoby, konkurs 8 pytań czy mini playback show.

Imprezę poprowadził Henryk Kusiołek, a w komisji oceniającej zasiedli: Magdalena Smorawska, Grzegorz Adamczewski, Bogumiła Staszak oraz Edyta Jachnik. Wyniki konkurencji dla par biorących udział w Potyczkach Rodzinnych przedstawiły się następująco: I miejsce zajęli Sylwia i Henryk Drzewieccy reprezentujący gminę Kazimierz Biskupi, II miejsce – Anna i Szymon Wiśniewscy z gminy Golina, III miejsce – Beata i Ryszard Staszakowie z gminy Kazimierz Biskupi oraz IV – Iwona i Waldemar Małolepszy z gminy Golina.

Nagrody wręczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Koninie – Jan Bartczak, Radny Rady Powiatu Konińskiego – Zenon Paszek, Wójt Gminy Kazimierz Biskupi – Jan Sikorski, Burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński, Przewodniczący Rady Gminy w Kazimierzu Biskupim – Mirosław Grzelak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie – Urszula Furmaniak, Radna Rady Miejskiej w Golinie – Iwona Jolanta Kościelska , Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kazimierzu Biskupim – Sylwia Kudła oraz Dyrektor Domu Kultury w Golinie – Damian Ciesielski.

Dla wójta gminy Kazimierz Biskupi oraz burmistrza Goliny przygotowano nie lada wyzwanie. Musieli się oni zmierzyć w swoistym pojedynku na wiedzę. Mirosław Durczyński był pytany o Kazimierz Biskupi, a Jan Sikorski o Golinę. Trzeba przyznać, że włodarze poradzili sobie świetnie.

Ponadto swoim występem uświetniły uroczystość: dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Przyjmie, zespół Big Band z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kazimierzu Biskupim, zespół Video Stars z Domu Kultury w Golinie oraz członkini Rady Sołeckiej sołectwa Przyjma – Elżbieta Szczepaniak. Wielką niespodzianką dla zebranych był pokaz zumby w wykonaniu profesjonalnego instruktora tego tańca – Pawła Okupniarka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kazimierzu Biskupim – Sylwii Kudły oraz Dyrektora Domu Kultury w Golinie – Damiana Ciesielskiego .

Wsparcia organizatorce udzielili następujący sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Koninie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Golinie, Firma „Kelvin” Mariusza Kujawy z Przyjmy, Serwis-sprzedaż komputerów Ryszarda Radwańskiego z Przyjmy, Firma przewozowa „Jantex” Jolanty Jesiołowskiej z Przyjmy, Radny Rady Powiatu Konińskiego – Zenon Paszek, Kółko Rolnicze w Przyjmie, Koło Gospodyń Wiejskich w Przyjmie, Ochotnicza Straż Pożarna w Przyjmie, Rada Sołecka sołectwa Przyjma, Wielkopolskie Stowarzyszenie Rozwoju Wsi w Kawnicach, Bank Żywności w Koninie.

Wszystkim sponsorom, przybyłym mieszkańcom, gościom oraz dyrektor Sylwii Kudle i dyrektorowi Damianowi Ciesielskiemu za zaangażowanie oraz pomoc w przygotowaniu imprezy składa serdeczne podziękowania Radna Rady Miejskiej w Golinie – Iwona Jolanta Kościelska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *