Morderca stanie przed sądem

20 maja, 2010
Mrożący krew w żyłach akt oskarżenia
Mrożący krew w żyłach akt oskarżenia

Mrożący krew w żyłach akt oskarżenia
W sierpniu ubiegłego roku przy ul. Matejki w Słupcy Artur M. w alkoholowym zwidzie zabił swoją konkubinę nożem na oczach ich małego dziecka. Prokuratura wyjaśniła już wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Koninie. Arturowi M. grozi nawet dożywocie.

Prokuratura słupecka oskarża 44-letniego Artura M., urodzonego w Zagórowie, przebywającego obecnie w areszcie śledczym w Środzie Wielkopolskiej, ojca trójki dzieci, o to, że: 18 sierpnia 2009 roku w Słupcy w jednym z pomieszczeń na parterze w budynku mieszkalnym przy ul. Matejki 4, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,2 mg/dm3 (2,52 promila), alkoholu w wydychanym powietrzu, działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej konkubiny Żanety K. (ur. 12.09.1978) w trakcie sprzeczki z pokrzywdzoną wielokrotnie ugodził ją nożem o długości ostrza 12cm i szerokości 2cm w rejon jamy brzusznej, klatki piersiowej i rąk, powodując u niej łącznie 14 ran kłutych i dwie rany cięte.

Rany kłute spowodowały powstanie u pokrzywdzonej masywnego wstrząsu krwotocznego, będącego następstwem krwawienia z ran kłutych obu płuc, wątroby i innych narządów, co w konsekwencji skutkowało jej zgonem.

Sprawa podlega rozpoznaniu przez Sąd Okręgowy w Koninie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *