Najniebezpieczniejsze miejsce w Słupcy

15 czerwca, 2010
Na Kopernika nawet pizzy nie wożą
Na Kopernika nawet pizzy nie wożą

Na Kopernika nawet pizzy nie wożą
,,Proszę policję, żeby częściej patrolowała ulicę Kopernika. Mieszkam na tym terenie i policjantów widzę bardzo rzadko. Tymczasem przy bloku Kopernika 9 jest coraz niebezpieczniej. Już nawet pizzy tam nie dowożą.” – mówił kilkanaście tygodni temu podczas sesji radny Edward Grajek. Jego słowa się potwierdzają. Rzeczywiście jest to najniebezpieczniejsze miejsce w Słupcy.

KILKADZIESIĄT INTERWENCJI
W 2009 roku i pierwszym kwartale roku 2010 policjanci ponad 20 razy interweniowali w słupeckim bloku przy ulicy Kopernika 9.

,,Głównie były to interwencje ponieważ w tym miejscu utrudniano wejście do bloku. Często zdarzały się awantury, przepychanki młodzieży i nieporozumienia między sąsiadami. Kilka razy funkcjonariusze przyjeżdżali gdy spożywano alkohol przed blokiem i na klatce schodowej. Interweniowano także podczas kłótni rodzinnych i w przypadku zakłócania ciszy” – mówi rzecznik prasowy słupeckiej policji mł. asp Marlena Kukawka.

Na naszych łamach bardzo często pojawiały się informacje dotyczące drobnych przestępstw. A kilka tygodni temu informowaliśmy o sprawie sądowej gdzie przed wymiarem sprawiedliwości stanęli ojciec, syn i szwagier, którzy pobili się i pocięli nożem.

LOKALE TANIEJĄ – WSZYSTKO PRZEZ BLOKERSÓW
Ludzie boją się tam mieszkać, a sprzedać mieszkanie w tym bloku graniczy z cudem.

,,Gdy dowiedziałem się, że jeden z sąsiadów chce sprzedać mieszkanie i ma zamiar dać ogłoszenie to poradziłem mu, by nie podawał adresu. Jednak gdy ewentualni klienci dowiadywali się, że lokal jest na Kopernika 9 to albo od razu rezygnowali z kupna, albo chcieli nawet 40% bonifikaty z racji położenia mieszkania” opowiada jeden z mieszkańców ulicy Kopernika. Dlaczego tak się dzieje? ,,Wszystko przez to, że tych młodych ludzi nie ma kto przegonić z klatki schodowej i sprzed wejścia do bloku” – twierdzi mieszkaniec ulicy Kopernika i wspomina, że gdy nastoletni i dwudziestoletni dziś młodzi ludzie mieli kilkanaście lat i były prezes Spółdzielni MOSTOSTALOWIEC śp. Leon Grajek chciał ich nauczyć porządku, to wśród lokatorów zapanowało oburzenie: jak tak można postępować z dziećmi: ,,Dziś nikt już sobie z nimi nie poradzi. Nawet policja…” – mówią mieszkańcy osiedla.

NIEBEZPIECZNIE PRZED BARAMI I MARKETAMI
To wszystko może wskazywać na fakt, że blok przy ulicy Kopernika 9 to najniebezpieczniejsze miejsce w Słupcy. Policja nie potwierdza tej tezy. Zdaniem mł. asp. Marleny Kukawki KPP w Słupcy nie prowadzi statystyk gdzie najczęściej interweniują policjanci:

,,Jedziemy zawsze tam gdzie jesteśmy potrzebni. Mamy mapę miejsc gdzie najczęściej w powiecie słupeckim popełniane są przestępstwa i wykroczenia. W Słupcy są to okolice dużych sklepów, barów, miejsc zbiorowego zamieszkania. Tam najczęściej dochodzi do zakłóceń porządku i łamania prawa. Tam częściej są wysyłane patrole do działań prewencyjnych lub reagowania na zaistniałe zdarzenia” – mówi rzecznik prasowy policji.

Wydaje się jednak, że nigdzie młodociani chuligani i drobni przestępcy nie są tak bezczelni i tak bardzo nie ignorują prawa jak w tym jednym miejscu. Na Kopernika 9.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *