Narkotyki za 86 tysięcy

24 maja, 2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z KWP w Poznaniu oraz słupeccy kryminalni zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi.

Zatrzymali osobę, która założyła plantację i dbała o rośliny. W pomieszczeniach należących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ponad 720 gramów suszu roślinnego marihuany oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy zakazanych w Polsce roślin. Podejrzanemu grozi nawet do 3 lat więzienia.

10 maja policjanci zwalczający przestępczość narkotykową weszli na teren jednej z posesji w gminie Słupca, gdzie jak podejrzewali, były uprawiane konopie inne niż włókniste.

– W lasku przy domu w specjalnie przygotowanym namiocie ogrodniczym znaleźli rosnące w doniczkach sadzonki konopi oraz krzaki w różnej fazie wzrostu. Właściciel plantacji, aby zapewnić im optymalne warunki zamówił specjalistyczne urządzenia oraz przygotował specjalne pomieszczenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 65 krzewinek oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy. Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń na działce kryminalni znaleźli zapakowany już susz roślinny – ponad 720 gramów marihuny – mówi asp. Marlena Kukawka.

36-letni mieszkaniec gminy Słupca trafił do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia sprawy. Decyzją sądu został oddany pod dozór policji do czasu ostatecznej rozprawy. Jak wyliczono szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonego suszu i roślin, które mogły zostać wprowadzone do handlu jako marihuana, wyniosła około 86 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *