Nowa placówka LBS w Strzałkowie

23 września, 2020

11 września w Kościelcu odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanej placówki bankowej – Filii Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie. Budynek ten poświęcił Ks. Kanonik Aleksander Rybczyński.

W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Gminy Kościelec tj.: Przewodnicząca Rady Gminy Pani Zofia Kokocińska, Wójt Gminy Dariusz Ostrowski i Wicewójt Gminy Patrycja Zielińska, Rada Nadzorcza Banku z jej przewodniczącym Bernardem Pieszakiem oraz Zarząd Banku i pracownicy Filii.

Uroczystość otwarcia poprzedzona została wystąpieniem Prezesa Zarząd Banku Tadeusza Krotoszyńskiego, który m.in. przedstawił w skrócie historię Banku w Strzałkowie. Powstał on przed 120
laty tj. 16.07.1900 r.

Mówiąc o historii wspomniał, że jesteśmy bankiem nowoczesnym, ale i z tradycjami. Misja Banku, jaką przyjęto w momencie jego powstania jest niezmienna ,,Służymy jak najlepiej potrafimy wszystkim tym, którzy oczekują wsparcia i korzystają z naszych usług”. Poinformował też o połączeniu Banku w Strzałkowie z innymi bankami, a więc ze Rzgowem, Świnicami Warckimi, Orchowem oraz z Kołem i podległymi mu placówkami tj.: w Brudzewie, Grzegorzewie, Kościelcu i Osieku Małym. Wszystkie te placówki są doskonale przygotowane do obsługi członków i klientów.

Przekazując ten budynek społeczności Gminy zwrócił się do jego Samorządu Gminy by w swych decyzjach wspierali jego funkcjonowanie.

Obecnie Bank skupia prawie 1600 członków, zatrudnia 106 pracowników i należy do grona większych spośród 538 Banków Spółdzielczych działających w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *