Nowe obostrzenia od soboty

25 marca, 2021

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedzieli kolejne obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty (27.03) do piątku (09.04). Oprócz obowiązujących zakazów będą wprowadzone nowe. Sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2000 metrów kwadratowych zostaną zamknięte.

W placówkach handlowych i innych punktach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych wprowadzony zostanie limit 1 osoby na 20 metrów kwadratowych. Takie same obostrzenia będą obowiązywały w miejscach kultu religijnego. Swoją działalność muszą zawiesić salony fryzjerskie, salony urody i salony kosmetyczne.

Przedszkola i żłobki również zostaną zamknięte. Będą one dostępne tylko dla dzieci medyków i służb porządkowych. Od 27 marca do 9 kwietnia działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego; zamknięte na przykład korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe. Kluby fitness i siłownie mogą nadal działać jeżeli posiadają licencję Polskiego Związku Sportowego. Ćwiczenie na otwartej przestrzeni jest możliwe. Warunkiem koniecznym jest zachowanie bezpiecznego dystansu oraz zasłonięcie ust i nosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *