Okradła strzałkowską spółdzielnię?

2 sierpnia, 2011
Okradła strzałkowską spółdzielnię?
Okradła strzałkowską spółdzielnię?

Księgowa wyprowadziła 170 tysięcy?
Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Mała” ze Strzałkowa złożył zawiadomienie do prokuratury o wyprowadzeniu przez księgową spółdzielni 170 tysięcy złotych. Andrzej Kwitowski czeka na rozstrzygnięcie sprawy. Prokuratura postanowiła przedstawić zarzut księgowej Małgorzacie Z.

Prezes Kwitowski zawiadomił o popełnieniu przestępstwa przez księgową Małgorzatę Z. Chodzi o kradzież pieniędzy, przywłaszczenie mienia powierzonego, w kwocie aż 170 tysięcy złotych na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej „Mała” w Strzałkowie.

„Celowo i świadomie nie prowadziła żadnej księgowości finansowej, pobierała od mieszkańców czynsze, nie regulując należności i zobowiązań płatniczych wobec kontrahentów.” – uzasadnia swoje zawiadomienie prezes spółdzielni.

Według niego, księgowa doprowadziła do utraty płynności finansowej przez Spółdzielnię. W trakcie kontroli wewnętrznej przeprowadzonej przez zarząd od 6 do 27 stycznia 2011 ujawniono szereg nadużyć finansowych i innych nieprawidłowości. Według kontrolujących, księgowa celowo nie informowała prezesa i zarządu o faktycznym stanie finansowym spółdzielni, a także zatajała prawdę o nieregulowaniu płatności wobec kontrahentów. Nieprowadzenie rozliczeń to jeszcze nie koniec nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę.

„6 stycznia ujawniono fakturę z 17 grudnia 2010 (…) na kwotę 2996,00zł na spółdzielnię za malowanie klatek schodowych. Powyższa usługa nigdy nie została wykonana przez firmę, jest to fikcja. Małgorzata Z. poinformowała że jest to jej kuzyn i że on potrzebuje takie lewe faktury do prowadzenia działalności gospodarczej.”

27 stycznia 2011 kontrolujący dowiedzieli się, że księgowa…

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *