Pierduśnik 17-2010

4 maja, 2010
Wbrew pozorom na zdjęciu nie znajduje się kadr z filmu “Sami swoi”
Wbrew pozorom na zdjęciu nie znajduje się kadr z filmu “Sami swoi”

Gazeta Słupecka nr 17/2010
Spacerując po uliczkach Zagórowa, często można dostrzec ciekawe obiekty. Wiele z nich to dzieła ludzkich rąk. Nas zaintrygował pewien płot, a raczej jego spróchniałe resztki. Nie wiadomo, kto jest właścicielem posesji przy ulicy Okólnej, a warto byłoby poznać zaradnego gospodarza.

Dom jest opuszczony, a zielony ze starości drewniany płot stał się obiektem chuligańskiej dewastacji. Wystarczy lekko kopnąć i deski fruwają, jak zapałki.

Ogrodzenie jest też cyklicznie rozbierane, a towar trafia do pieca. Za chwilę demolka zniekształci obraz tej części miasteczka.

Nowatorska pisownia lub bliżej nieznane rzemiosło
Nowatorska pisownia lub bliżej nieznane rzemiosło

Inne dzieło ludzkich rąk zauważyliśmy na murze dawnej kuźni przed „Klermarketem”. Otóż widnieje tam napis reklamujący usługi tapicerskie. Jest wykonany na podstawie „gruntownej” wiedzy o pisowni języka polskiego. Gratulujemy wykonawcy tej reklamy wizualnej i czekamy na kolejne spostrzeżenia czytelników.

•••

Pierduśnik po raz kolejny ,,spenetrował” informacje jakie ukazały się w innych mediach. Na portalu LM.pl przeczytaliśmy: ,,Na terenie gminy Stare Miasto ruszył zakład produkujący stalowe maszty. To kolejny inwestor, który ulokował swoją produkcję w pobliżu autostrady. Centralne położenie w Polsce i Europie, bliskość autostrady, linii kolejowych, doskonała infrastruktura, potencjał kadrowy oraz przychylne i pomocne podejście władz gminy – takie argumenty, zdaniem, prezesa spółki, przesądziły o wyborze miejsca pod budowę nowego zakładu produkcyjnego”.

Może kogoś to nie powaliło na kolana, ale gdy otwierano słupecki łącznik z autostradą to jeden bardzo ważny pan, który obecnie pracuje w bardzo bliskim sąsiedztwie premiera Tuska obiecał, że teraz inwestorzy będą walili do Słupcy drzwiami i oknami. Minęło parę lat, ludzie sympatycznego pana zasiadają we wszystkich możliwych urzędach i instytucjach a jednak nikt nie mówi, że samorząd w Słupcy jest przychylny inwestorom. Jest za to aktywny w odsłanianiu tablic, stawianiu kamieni i nazywaniu rond.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *