Pierduśnik 37, 38, 39-2011

TV Słupca
5 października, 2011
TV Słupca
TV Słupca

Gazeta Słupecka nr 37/2011
Telewizja internetowa TV Słupca, która naszym zdaniem słynie z prezentowania lokalnych polityków tylko jednej opcji, ostatnio popełniła karygodny błąd. Pod zdjęciem posła ministra pojawił się podpis: Mariusz Roga – starosta powiatu słupeckiego. Jak to rozumieć? Są dwie możliwości. Albo starosta słupecki staje się coraz bardziej podobny do posła – ministra, albo (co się po prostu w głowie nie mieści) ktoś z redakcji TV Słupca nie zna Eugeniusza Grzeszczaka. Ale jeżeli tak jest, to – tak sądzimy – zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje w postaci dodatkowych lekcji z wizerunku oraz życia i twórczości posła ludowca.

Gazeta Słupecka nr 38/2011
Zakończono inwestycję roku w Słupcy. Ulica Kopernika prezentuje się całkiem przyzwoicie. Najważniejsze jest to, że doszły nam kolejne dwa ronda. A to się zawsze przyda. Trzeba przyznać, że władze miasta i powiatu konsekwentnie budują wizerunek naszej „małej Ojczyzny”. Myśleliśmy, że taka inwestycja nie może się obyć bez uroczystego otwarcia. Potem przyszło zwątpienie, że jednak uroczystości nie będzie, aż tu nagle.

W poniedziałek przyszło zaproszenie: „Starosta Słupecki – Inwestor Budowy oraz Burmistrz Miasta Słupcy mają zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na publiczne oddanie do użytku inwestycji „Budowa nowego odcinka drogi powiatowej ul. Kopernika wraz z przebudową jej części istniejącej, Ronda POW i odcinka ul. Poznańskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera RP, Posła na Sejm RP – Eugeniusza Grzeszczaka. Uroczystość odbędzie się w dniu 26 września b.r. o godz. 10.00 na rondzie przy wylocie z miasta na Giewartów”.

Musimy przyznać, że trochę nam ulżyło. W końcu poseł – minister powie kilka słów, co skrzętnie odnotują sprzyjające mu media. Ciekawe, czego się dowiemy? Najprawdopodobniej tego, kto naprawdę sfinansował budowę tej pięknej drogi, kto wpadł na pomysł i takie tam trele-morele. Za wszystkie otwarcia i zamknięcia serdecznie dziękujemy naszemu Drogiemu Posłowi!

Gazeta Słupecka nr 39/2011
Któż z nas nie był świadkiem niejednej sytuacji, kiedy podczas Mszy zaczyna płakać dziecko. Krzyczy, zaczepia sąsiadów albo jeździ swoim plastikowym samochodzikiem po sąsiednich ławkach. W minioną niedzielę, w jednym ze słupeckich kościołów, ksiądz celebrujący Mszę Świętą, oburzonym głosem i tonem wręcz niegrzecznym, zwrócił uwagę młodej mamie, której dziecko biegało w świątyni, radośnie się śmiejąc. Na słowa kapłana matka wzięła dziecko „pod pachę” i wyszła. Krótka konsternacja i … zapewne u większości wiernych pojawił się niesmak. Trzeba powiedzieć, że podczas homilii ksiądz mówił o tym, że Europa odwraca się od swoich chrześcijańskich korzeni, od Kościoła, od Chrystusa – ciekawe dlaczego? Poza tym, kto śpiewa modli się dwa razy, kto fałszuje – osiem razy, a kto płacze kilkanaście razy!

•••

W gronie redaktorów naczelnych witamy naszego byłego (tzn. byłego redakcyjnego, a tak w ogóle to aktualnego) kolegę Szymona Grzywińskiego. Z zainteresowanie przeczytaliśmy jego słowo wstępne w Business Polonii. Jest ono (to słowo wstępne) niczym innym jak streszczeniem spisu treści jaki mamy tuż obok. A tak w ogóle to gazeta, która ma 8 stron zawiera w sobie aż trzy spisy treści. To znakomicie, bo dzięki temu żadna z ważnych treści nam nie umknęła. Nie umknęła nam też żadna fotografia naszego Ministra, było ich razem dziesięć- jedna piękniejsza od następnej.

•••

Z zadowoleniem przyjęliśmy też inicjatywę poparcia młodego kandydata, przez starych politycznych wygów. Coś się nam wydaje, że niedługo ktoś straci pracę. Kto i dlaczego? Napiszemy jak już się to wydarzy… Poza tym zawsze będzie na kogo zrzucić winę za słaby wynik.

  1. Panie Pośle , tego bym się po panu nie spodziewał.Cytuję z tygodnika „NIE” nr 40/2011 ” Eugeniusz Grzeszczak, szef sztabu wyborczego: Jestem zdecydowanie na tak i dziękuję za życzliwość, gdyż jest to inicjatywa, której bym się nie spodziewał. Oczywiście, Stowarzyszenie Obrońców Monte Cassino, jako popierające PSL, jest pożądanym elektoratem”. Chciałbym dodać że obrońcami Monte Cassino byli Niemcy i teraz mają popierać PSL. Link do artykułu http://www.nie.com.pl/art25312.htm

  2. Słyszałem, że nasz poseł ma zostać wicemarszałkiem. Ciekawe, czy to lepsza fucha niz minister bez teki. Ciekawe ile taki wicemarszałek zarabia. Bo chyba to awans, co nie?

  3. aLE ŻÓŁĆ CO NIEKTÓRYCH ZALEWA, TAK SIE żYJE I PRACUJE JAK MINISTER, NIEROBY I MALKONTENCI SŁUPECCY!!!!

  4. Lubię te wasze żarty i cała strona internetowa jest z pomysłem. Oby tak dalej, przyjemnie poczytać o naszych okolicach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *