Pih „Doczekałem się sukcesu” – wywiad + koncert

9 lutego, 2010
Pih „Doczekałem się sukcesu”
Pih „Doczekałem się sukcesu”

W tym tygodniu mamy dla Was kolejną porcję muzycznego video-wywiadu.
Tym razem nasz dziennikarz rozmawiał z Pihem, reprezentantem białostockiej sceny hip-hopoowej, który po wydaniu płyty „Kwiaty Zła” został wybrany przez użytkowników portalu www.hip-hop.pl artystą roku.
O złotej płycie, kolejnych produkcjach, lokalnych artystach i koncertach – o tym wszystkim i dużo więcej Pih opowiedział nam przy okazji koncertu w Poznaniu z okazji drugich urodzin sklepu www.undergrande.com.

Zapraszamy do oglądania.


część 1/4


część 2/4

część 3/4

część 4/4

 1. kogo obchodza jacys rapezry redaktor ne ch sie wezmie za pisanie o naszyn terenie a nie pierdoly zamieszcza

 2. …a ty się lepiej zabierz do nauki. W necie są darmowe programy do pobrania „nauka pisania na klawiaturze”.

 3. poza tym ten redaktor piszę multum artykułów o naszym terenie, jakbyś sprawdził to byś widział. ale zbyt trudno jest szukać

 4. Króciutka, subiektywna analiza muzyki zamieszczonej na tej stronie.

  Miałem tego cytatu nie umieszczać ale zerknąłem na
  tekty-org na tekst piosenki zamieszonej do artykułu, „W
  górze szkła (Wódka)” i pasowność tego cytatu do takiego
  płytkiego tekstu muzycznego jest idealna, więc: „Podobno
  dzisiaj już nikt nie słucha tekstów, słowa piosenki nie
  istotne są, ja jednak ciągle tutaj żyję, tutaj mieszkam i w tym momencie chciałbym ci powiedzieć coś”:

  Nie pasi mi taka muza.
  Prawie zawsze słuchając tego gatunku muzyki
  mam wrażenie, że śpiewający ma pretensje. Nie wiadomo
  do czego, a nawet daje się odczuć, że są to pretensje skierowane do słuchacza. I pretensje te nie wynikają wcale z tekstu tylko atakują odbiorcę od pierwszych słów wydobywających się z gardła wykonującego. Jest parę utworów z tego gatunku muzyki, które lubię i podobają się mi. Jednak, bez fanatyzmu. Niestety, a może na
  szczęscie stety, więcej utworów podoba się mi z nurtu
  muzyki klasycznej niż z nurtu hip-hopowego, raperskiego i tym podobnego a wcale nie jestem wielbicielem klasyki. No i słownictwo w zamieszczonym utworze jest poniżej krytyki. Jak to jest, że aż tak bardzo negujecie i afery robicie z brzydkich wyrazów padających ze sceny domu kultury a potem promujecie muzykę, która aż kipi od wulgaryzmów ciężkiej wagi a nawet obraża uczucia religijne lekko sfanatyzowanych grup moheru? I co dobrego może wnieść do umysłu, zachowania, postrzegania wartości tego typu muza?. Przecież ten utwór „W górze szkła (Wódka)” jest to pieśń pochwalna na temat wódki. Draństwo. Dla tych dwóch nastolatków, którzy w środę na warszawskiej woli zabili policjanta może jest to piosenka – motto życia. Ale dla mnie jest to pranie mózgów nastolatków przez starszych (o prawie Chrystusowym wieku) nastolatków, mające wywrzeć proalkoholowy efekt w umysłach odbiorców.

  „Niby chodzimy po tych samych ulicach a każdy z nas inaczej widzi rzecz”, więc nie miejcie pretensji gdy ktoś opiera się ciągłemu pisaniu o jedynie słusznym gatunku muzyki. Rebel! O więcej różnorodności w gatunkach muzyki poproszę. O gustach się nie dyskutuje? Zgoda, ale nie wrzucajcie na siłę tylko i wyłącznie jednego nurtu muzycznego, przyklejając mu plakietkę „MUZYKA” (choć w dziale video), bo to kłóci się z jedną z najważniejszych zasad dziennikarstwa, tzn. obiektywizmem i obowiązkiem przedstawiania różnych punktów widzenia, tudzież słyszenia.

 5. Do Reader:
  Materiały video jakie umieszczane są na naszej stronie przygotował nasz dziennikarz który interesuje się tym nurtem muzycznym. Videowywiady przygotowywane są zupełnie niezależnie od redakcji „Gazety Słupeckiej”. Są one formą „odskoczni” od lokalnych tematów jakimi zajmuje się nasz dziennikarz. Ponieważ materiały przygotowane są z wielką pasją i poświęceniem postanowiliśmy umieścić je na naszej strony, co nie znaczy, że nie będziemy umieszczać tutaj innych materiałów filmowych, np nadesłanych przez naszych czytelników. Materiały filmowe przygotowane były dla portalu muzycznego http://www.hip-hop.pl który jest największym w Polsce portalem muzycznym, zajmującym się jednym gatunkiem muzyki.
  Także zarzut o wrzucaniu tylko jednego nurtu muzyki jest trochę bezpodstawny. Nie zmusimy nikogo do tworzenia materiałów filmowych o artystach których nie lubi. Publikowane materiały nie mają za zadanie propagowania tylko jednego nurtu muzycznego, ma jedynie za zadanie upublicznienia ciekawych materiałów filmowych które w swoim prywatnym czasie tworzy nasz dziennikarz.

 6. nikt przecież Readerze nie zmusza cie do oglądania tych wywiadów… nie podoba się, to może coś innego… zapraszam na stronę disco-polo.info

 7. Do Redakcja:
  No, to ok. Brakowało mi właśnie określenia przyczyny umieszczania tutaj takiego nurtu muzycznego. Wystarczyłoby napisać na początku umieszczania tych materiałów, że z powodu miłości do hip-hopu Waszego dziennikarza umieszczacie tutaj jego materiały. Bez takowego wprowadzenia poczułem po prostu, że to może jakieś odgórne ciśnięcie, aby promować za wszelką cenę tylko ten jeden nurt muzyczny. A po zobaczeniu tekstu utworu gloryfikującego pod niebiosa wódę tama się przerwała i komentarz wypłynął. Mam nadzieje, że inni Wasi dziennikarze też mają jakieś upodobania muzyczne, inne niż pan Marcin i umieszczą tu jakieś materiały co by była jakaś równowaga w przyrodzie. 🙂 Chyba dzieje się coś muzycznego w słupeckim domu kultury, co jest warte uwiecznienia cyfrowego i podzielenia się z czytelnikami?

  Do olo:
  Do tego gatunku muzyki, do którego podajesz linka mam silne uczulenie już od dawnych czasów, tj. bodajże od czasów disco-relaxu, dlatego dzięki ale nie pobiorę z tej strony ani jednego bajta danych html a co dopiero audio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *