Plac 144 na numer 70068

Burmistrz Michał Pyrzyk apeluje do wszystkich mieszkańców Słupcy, posiadających telefon komórkowy, o oddanie głosu na kolorowy i bezpieczny plac zabaw – w treści wpisujemy PLAC 144 na numer 70068
11 stycznia, 2011
Burmistrz Michał Pyrzyk apeluje do wszystkich mieszkańców Słupcy, posiadających telefon komórkowy, o oddanie głosu na kolorowy i bezpieczny plac zabaw – w treści wpisujemy PLAC 144 na numer 70068
Burmistrz Michał Pyrzyk apeluje do wszystkich mieszkańców Słupcy, posiadających telefon komórkowy, o oddanie głosu na kolorowy i bezpieczny plac zabaw – w treści wpisujemy PLAC 144 na numer 70068

Co jednoczy Słupczan?
Co jednoczy ludzi? Chyba najbardziej cierpienie, smutek, czy tragedia. Jednak nie zawsze. Jednoczą także zbiorowe akcje, w tym najbardziej znana Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od dziewiętnastu lat gra i pomaga chorym dzieciom, czy w ostatnim czasie także powodzianom. A co jednoczy Słupczan?

Słupczanie podobnie, jak większość Polaków, potrafią zjednoczyć się w chwilach trudnych. Przypomnijmy chociażby dzień śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, kiedy to słupeckie kościoły nie pustoszały, a plenerowa Msza Święta na Rynku zgromadziła rzesze wiernych. Słupczanie – mieszkańcy całego naszego powiatu, potrafią także jednoczyć się z radością i dali tego dowód, oddając swoje głosy na Katarzynę Suberską startującą w konkursie Miss Polonia 2009. Kasia, dzięki zjednoczeniu mieszkańców Słupcy i okolic, zdobyła zaszczytny tytuł II Wice Miss Polonia 2009.

Przed nami kolejne okazje do zjednoczenia w dobrej sprawie. 9 stycznia, po raz 19, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podczas której zbierane będą pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Niech nas nie zabraknie w hali słupeckiego MOSiR-u, gdzie przygotowano moc atrakcji. Bądźmy hojni! Zjednoczymy się także w innej pozytywnej akcji. Od połowy listopada ubr. nasze miasto bierze udział w konkursie „Plac Zabaw – Muszkieterowie”.

Fundacja Muszkieterów i właściciele sklepów Intermarché oraz Bricomarché ufundują Plac Zabaw w mieście, którego mieszkańcy wywalczą sms-ami taki plac. Aby w Słupcy mógł powstać kolorowy i bezpieczny plac zabaw dla dzieci wystarczy wysłać JEDNEGO SMS-a o treści: PLAC 144 pod numer 70068 (numer 144 to numer Słupcy). Koszt takiego SMSa to jedyne 0,61 zł z VAT. 30% wartości konkursowego SMS-a jest przeznaczona na Fundację Muszkieterów. Z jednego telefonu można wysłać tylko jednego smsa!

Głosować można do 31 stycznia 2011.

Szczegóły: www.placezabaw.muszkieterowie.pl

W akcję promocyjną zaangażował się także Urząd Miasta w Słupcy, widząc w jakim tempie przybywa głosów. Słupca wśród prawie setki miast, z chwilową przerwą, prowadzi – i niech tak zostanie! Burmistrz Michał Pyrzyk, na swoim biurku, ma przygotowane karteczki ze szczegółowymi informacjami dot. konkursu i zachęca wszystkich, którzy go odwiedzają, do głosowania i wspierania Słupcy.

– Akcja jest pomysłem Fundacji Muszkieterów i właścicieli sklepów sieci Intermarché i Bricomarché. Te miasta, których taki sklep jest zlokalizowany mogą brać udział w cyklicznym konkursie dot. budowy placu zabaw. Mnie o całej inicjatywie poinformował właściciel słupeckiego Intermarché. Uznaliśmy, iż jest to akcja godna uwagi, gdyż jako samorząd takich miejsc do zabawy dla dzieci chcemy mieć jak najwięcej i postanowiliśmy się czynnie włączyć w tę akcje i rozpropagować ją na stronie internetowej Urzędu Miasta. Indywidualnie pracownicy Urzędu także propagują konkurs poprzez popularne portale społecznościowe. Póki co jest dobrze, jesteśmy na pierwszym miejscy w Polsce, ale zdajemy sobie sprawę, że do zakończenia konkursu jest jeszcze miesiąc i wszystko się może zdarzyć. W kwestii lokalizacji placu, nie chcemy zapeszać i dzielić przysłowiowej skóry na niedźwiedziu. Jeżeli wygramy miejsce na plac na pewno się znajdzie, gdyż mamy już wskazania na lokalizacje tego typu obiektów. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Na „liczniku” Słupcy jest już ponad 2 tys. głosów – prowadzimy. Jednak nie możemy spocząć na laurach. Mamy opracowanych kilka działań strategicznych, ale nie chcę ich zdradzać. Nasi przeciwnicy – Andrychów i Wąbrzeźno – większe miasta od Słupcy, też na pewno obmyślają swoje strategie.
Sam zachęcam do głosowania, zachęcają moi znajomi i bliscy. Apeluję do wszystkich mieszkańców Słupcy, posiadających telefon komórkowy, o oddanie głosu na kolorowy i bezpieczny plac zabaw – w treści wpisujemy PLAC 144 na numer 70068. Dzieci czekają.

Rodzina Andrzejewskich już zagłosowała. A Ty?
Rodzina Andrzejewskich już zagłosowała. A Ty?

O działaniach promujących akcję poinformował nas także prezes zarządu słupeckiego Intermarché Maciej Ćwikliński – Rywalizacja rozpoczęła się w połowie listopada i kontrolowaliśmy sytuację od początku – widzieliśmy, które miasta ile głosów zdobywają. Od początku walczymy o pozycję lidera. Dotychczas zachęcaliśmy naszych klientów w sklepie. Jeden z naszych ochroniarzy, obdarzony radiowym głosem, zachęca do głosowania, nawołuje, podaje numer telefonu i treść wiadomości sms-owej. Oprócz plakatów, które wiszą już w naszym sklepie, wprowadziliśmy przedświąteczne obdarowywanie klientów, którzy oddali już głos w konkursie. Za wysłanego sms-a wręczamy czekoladowe mikołajki. Zakończenie konkursu zbliża się wielkimi krokami. Chcemy wzmocnić jeszcze nasze działania, co ma spowodować, że wygramy i zbudujemy plac zbaw dla dzieci. Z władzami lokalnymi mamy ustalone koncepcje strategiczne. Porozwieszamy plakaty w szkołach i przedszkolach, by dotrzeć do jak największej liczby dzieci, poprzez ich rodziców i opiekunów. Zachęcamy wszystkich, którym sprawy małych dzieci są bliskie. Śledzimy na bieżąco sytuację. Nadal jesteśmy liderem i prowadzimy. Jednak różnie może być. Musimy jeszcze powalczyć.

Akcja konkursowa trwa od połowy listopada, jednak jeszcze nie wszyscy mieszkańcy Słupcy o niej wiedzą.

– Pierwsze od Pani słyszę o jakimś placu zabaw. Czy jak wyślę sms-a to w czymś pomogę? – pytał pan Henryk. – Nie mamy już małych dzieci, ale nasi sąsiedzi mają. Chcemy, żeby dzieci miały jak najwięcej miejsc do zabawy. Zagłosowaliśmy – zapewnili starsi klienci zmierzający na zakupy. – Oczywiście, że głosowaliśmy. Mamy dwóch synków, którzy uwielbiają się huśtać i bawić na świeżym powietrzu. Zależy nam, by kolejny plac zabaw w Słupcy powstał – powiedzieli rodzice Olafa i Antosia.

Plac zabaw dla wielu dzieci jest jedynym miejscem, gdzie mogą bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu. W Słupcy mamy dwa piękne place zabaw – na ul. Gajowej i przy ul. Kopernika. Spółdzielnia Mieszkaniowa także zadbała o bezpieczne i ekologiczne miejsca zabaw dla dzieci. Niestety są także takie, gdzie jeszcze straszą przerdzewiałe huśtawki, niebezpieczne zjeżdżalnie i porośnięte trawą piaskownice. Kolorowy i bezpieczny plac zabaw może stanąć właśnie w naszym mieście. Zjednoczmy się i wygrajmy nagrodę dla dzieci. Sms o treści PLAC 144 na numer 70068, kosztuje jedynie 0,61zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *