Podsumowanie działań NURD. 51 wykroczeń drogowych

24 marca, 2023

Zakończyły się jednodniowe ogólnopolskie działania policjantów NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W powiecie słupeckim policjanci ujawnili łącznie 51 wykroczeń drogowych.

Niestety dominujące były niewłaściwe zachowania pieszych na drogach. Odnotowano ogółem 32 wykroczenia, które popełnili piesi, najczęściej było to przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Kolejne 15 wykroczeń drogowych popełnili rowerzyści. Pozostałe 6, to wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych. Konsekwencją łamania prawa były mandaty nakładane przez funkcjonariuszy, policjanci stosowali również pouczenia. Najczęściej

Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami czy pieszymi, to od rozwagi i zdrowego rozsądku każdego z nas, zależy stan bezpieczeństwa na drodze. Policyjne akcje prewencyjne mają przypominać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe. Konsekwencją łamania tych przepisów jest często utrata zdrowia, a nawet życia. Policyjne apele o rozwagę i przestrzeganie przepisów, pozostają cały czas aktualne. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *