Podwójna śmierć na drodze

17 maja, 2010
Tragiczny wypadek
Tragiczny wypadek

Tragiczny wypadek
W niedzielę (9.05) tuż przed godziną 23:00 doszło do strasznej tragedii na skrzyżowaniu w miejscowości Wola Koszucka (gmina Lądek). Na miejscu wypadku zginęły dwie osoby, a jedna przewieziona do szpitala walczy o życie. Postępowanie prowadzone przez prokuraturę rejonową wyjaśni przyczynę wypadku.

W Woli Koszuckiej; gm. Lądek doszło do tragicznego wypadku. W chwili przybycia zastępu OSP Lądek na miejsce zdarzenia obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego ze Słupcy, który udzielał pomocy 2. osobom poszkodowanym. Jedna znajdowała się pod opieką ratownika medycznego w karetce, natomiast na drugiej osobie była prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa, która była wspomagana przez ratowników PSP. Niestety o godz. 22.57 lekarz stwierdził zgon.

„Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, użyciu sprzętu hydraulicznego w celu umożliwienia dostępu do 2 osób poszkodowanych.” – informuje st.kpt: Dariusz Różański.

W trakcie wykonywania działań ratowniczych na miejsce zdarzenia przybyło wiele zastępów straży pożarnej, radiowozy policyjne i karetki. W dalszej czynności ratunkowej wydobyto 2. osoby z samochodu Toyota i przekazano je lekarzowi zespołu ratownictwa medycznego. Po przeprowadzeniu badania u jednej osoby lekarz stwierdził zgon.

Druga osoba została przetransportowana do karetki pogotowia, a następnie zabrana do szpitala w Słupcy. Działania ratowników w dalszej części polegały na usunięciu z jezdni plamy płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu Compact, oraz zmyciu jezdni strumieniem wody.

Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez postępowanie prokuratorskie. Z Prokuratorem Rejonowym Markiem Kosmalskim rozmawialiśmy w poniedziałkowe przedpołudnie.

Jak mówi prokurator: „Prowadzimy postępowanie, wypadek był wczoraj, więc musimy dokładnie zbadać przyczynę. Dziś przeprowadzone zostaną badania samochodu, oraz sekcje zwłok. Sprawca podczas wypadku był trzeźwy.”

Dowiedzieliśmy się również o ofiarach tego tragicznego zderzenia samochodów. Jedną z ofiar była 31-letnia mieszkanka Sługocina, pracownica Punktu Poboru Opłat w Lądku, która po swojej zmianie wracała do domu. Drugą ofiarą był 17-letni chłopak z gminy Słupca.

  1. Najgorsze, że ta 17-letnia dziewczyna leży w szpitalu Słupeckim :/
    To dobrze nie wróży :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *