„Przeszli na stronę opozycji…”

9 marca, 2021

W dniu 25.02.2021 r. członkowie Klubu Koalicyjnego Powiatu Słupeckiego podjęli decyzję o wykluczeniu radnych powiatowych Przemysława Dropińskiego i Andrzeja Kasprzyka ze swojego grona, dlaczego? Wyjaśnia to w oficjalnym oświadczeniu przewodniczący w/w Klubu Bogdan Kukulski.

„W głosowaniu nad przyjęciem budżetu na 2021 rok radni Przemysław Dropiński i Andrzej Kasprzyk wstrzymali się od głosu, co w głosowaniu większościowym oznacza tyle samo co głosowanie przeciw. Ta skrajnie nielojalna postawa wobec Klubu Koalicyjnego, Zarządu Powiatu i Starosty mogła doprowadzić do odrzucenia budżetu, który nawet przez cześć radnych opozycyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego został uznany za jeden z najlepszych.

Andrzej Kasprzyk i Przemysław Dropiński jawnie przeszli na stronę opozycji w Radzie Powiatu, gdy złożyli swoje podpisy pod wnioskami o odwołanie Zarządu Powiatu oraz Starosty. To zdrada wobec radnych z Klubu PiS i Klubu Koalicyjnego ale przede wszystkim to zdrada wobec Wyborców Prawa i Sprawiedliwości, dzięki którym uzyskali mandaty radnych – napisał we wniosku o usunięcie obu radnych z Klubu Radnych pełnomocnik powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Słupcy Jan Dąbek.

Jednocześnie członkowie Klubu udzielili pełnego poparcia Zarządowi Powiatu Słupeckiego przed sesją nadzwyczajną Rady Powiatu, na której ma zostać poddany głosowaniu wniosek o odwołanie Starosty”– czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Bogdana Kukulskiego.

Zwróciliśmy się do samych zainteresowanych o komentarz w tej sprawie, radny Andrzej Kasprzyk stwierdził, iż odniesie się do całej sytuacji podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, która odbędzie się w tym tygodniu, a której tematem będzie wniosek o odwołanie starosty.

Niestety z radnym Przemysławem Dropińskim nie udało nam się skontaktować. Do sprawy wrócimy na łamach Gazety Słupeckiej w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *