Przyszłość w Paulinie

2 lutego, 2010
Paulina Borowska
Paulina Borowska

Młoda ekonomistka
Paulina Borowska jest w ścisłym gronie najlepszych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Pełni tu również funkcję przewodniczącej Samorządu Szkolnego. W ostatnich dniach utalentowana uczennica, podopieczna Agnieszki Frankowskiej wzięła udział w okręgowych eliminacjach wiedzy ekonomicznej, które odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Paulina pomyślnie przeszła etap szkolny z zakresu wiedzy ekonomicznej i przekroczyła próg umożliwiający jej udział w olimpiadzie wojewódzkiej. Zagórowianka znalazła się w gronie 100 najlepszych uczniów z Wielkopolski, którzy dostąpili zaszczytu udziału w olimpiadzie II stopnia. To znaczący sukces dla uczennicy, a także jej wychowawczyni.

Egzamin na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym polegał na rozwiązaniu 30 pytań testowych a także ,,rozszyfrowaniu’’ pytania opisowego i zadania z analizy finansowej. Wszystkie nawiązywały do hasła przewodniego tegorocznej olimpiady „Wahania koniunktury w rozwoju gospodarki”.

Wyniki będą znane 30 stycznia. Wówczas okaże się, czy Paulina Borowska reprezentować będzie szkołę w Zagórowie w etapie ogólnokrajowym olimpiady ekonomicznej. Nie zależnie jednak od powodzenia tego przedsięwzięcia, uczennica już odniosła swój edukacyjny sukces.

Po maturze wybiera się na studia wyższe, a jej celem będzie właśnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *