Remontowe rewolucje

18 czerwca, 2015

Ruszył długo oczekiwany remont ulic: 22 lipca, Jeziornej oraz Wojska Polskiego. Z lekkim niedowierzaniem mieszkańcy spoglądali na wiszące na słupach informacje o rozpoczęciu remontu i utrudnieniach w ruchu. Pod koniec maja na wspomniane ulice wjechał ciężki sprzęt. Pierwszy tydzień przebiegł pod znakiem zrywania starej trylinki z 22 lipca, która składowana jest na pobliskim placu.

W planach jest położenie nowej nawierzchni na ulicach i chodnikach, wymiana oświetlenia oraz zrobienie instalacji odwadniającej. Jak dowiedzieliśmy się od kierownika budowy nowa nawierzchnia wykonana będzie z kostki brukowej. Przy okazji zostanie również rozwiązany problem nietypowego skrzyżowania przy ulicy Wojska Polskiego oraz Orzeszkowej.

Podczas rozmów dotyczących niedogodności spowodowanych budową, mieszkańcy zwrócili naszą uwagę na problem, z którym borykają się od dawna. Chodzi o dużą ilością samochodów zaparkowanych na ul. Wojska Polskiego oraz 22 lipca. Bliskość Ekonomika, Ośrodka Szkolno- Wychowawczego wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Poradnią Psychologiczno -Pedagogiczną powoduje, że na ulicach pojawiają się dziesiątki chaotycznie zaparkowanych aut.

– Czasami nie możemy zatrzymać się pod swoim domem, lub normalnie przejść chodnikiem, bo samochody stoją gdzie popadnie. Może przy tym remoncie stworzą jakieś dodatkowe miejsca parkingowe na potrzeby pobliskich obiektów – komentuje właściciel jednej z posesji przy ul. 22 lipca, po czym dodaje – „ Miło by było, gdyby do znaku zakazującego zatrzymywania i postoju na naszej ulicy dołączono tabliczkę – nie dotyczy mieszkańców.

-A czy prace remontowe mocno zakłócają Państwa spokój? „Zniosę nawet trzy miesiące remontu, byle po naszej ulicy można było normalnie jeździć, wjechać na posesję, czy też, bez stresu przejść zimą po chodniku. Mam nadzieję, że przy okazji remontów włodarze pomyślą o miejscach parkingowych czy chociaż o postawieniu odpowiedniego oznakowania, by w końcu zapanował ład.”

Starsze pokolenie mieszkańców wyraża również nadzieję, że po zakończeniu prac, władze miasta zadbają o czystość i skierują, od czasu do czasu, w ich rejony pracowników porządkowych.Zgodnie z zapowiedziami pracowników firmy wykonującej remont – warto czekać, drogi według ich zapewnień będą wyglądać jak „z żurnala”.

Termin zakończenia prac określony w przetargu został na wrzesień. „Zapewniam, że na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych opóźnień” – mówi kierownik budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *