Słupca stanęła na nogi

27 sierpnia, 2016

W sobotę 20 sierpnia około godziny 10:00 trzy wozy strażackie i radiowóz policyjny podjechały pod dawny hotel Mostostalowski. Mieszkańcy tego bloku wyszli na ulicę i wyglądali z okien, by dowiedzieć się co się stało.

Było kilka minut po godz. 10:00. Syreny strażackie rozlegały się na ulicy Kopernika. Przy Mostostalowcu ustawiły się trzy duże wozy strażackie – w tym jeden z podnośnikiem. Okazało się jednak, że po przeszukaniu całego budynku, nie wykryto żadnego zagrożenia. Warto przypomnieć, że wywołanie fałszywego alarmu jest surowo karane. Art. 224a z kodeksu karnego mówi jasno

– Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *