Słupczanin zagra w słynnym Milanie!

13 listopada, 2009
Bracia Koziorowscy na zdjęciu z Włodzimierzem Smolarkiem. Fot. Archiwum rodziny Koziorowskich
Bracia Koziorowscy na zdjęciu z Włodzimierzem Smolarkiem. Fot. Archiwum rodziny Koziorowskich

Imponująco rozwija się kariera piłkarska 14-letniego Słupczanina Tomasza Koziorowskiego. Wychowanek Warty Poznań ze szkółki piłkarskiej Andrzeja Żurawskiego – ojca znanego reprezentanta Polski Macieja Żurawskiego, rozpocznie niebawem staż w słynnym klubie włoskim AC Milan. Warunkiem zaproszenia do słonecznej Italii było wygranie specjalnych testów podczas letniego obozu piłkarskiego.

Oprócz Tomka Koziorowskiego (rocznik 1995) do Mediolanu w połowie listopada wyjedzie jeszcze dwóch chłopców (urodzonych w 1997 i 1999 roku) – poinformowała oficjalna strona internetowa Warty Poznań.- Bardzo się cieszę, że znów udało mi się dostać na staż do tak silnego klubu. Mam nadzieję, że będzie równie fajnie jak ostatnim razem – opowiadał w ubiegłym tygodniu w dodatku wielkopolskim „Gazety Wyborczej” Tomek. To nie pierwszy taki wyjazd młodego warciarza.

W zeszłym roku Tomek trenował z młodymi graczami Chelsea Londyn, a w meczu sparingowym strzelił nawet gola. -Warunki do treningów mieliśmy doskonałe, bo w ośrodku Chelsea jest w sumie 36 świetnie przygotowanych boisk treningowych – mówił młody piłkarz Warty w „Gazecie”. Naszemu rodakowi życzymy niesamowitych wrażeń ze stażu i dalszego rozwoju jego piłkarskiej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *