Słupczanka zginęła w Turku

8 grudnia, 2009
71-letnia mieszkanka Słupcy zginęła w wypadku drogowym na ul. Jana Pawła II w Turku.
71-letnia mieszkanka Słupcy zginęła w wypadku drogowym na ul. Jana Pawła II w Turku.

Rodzinna klątwa? 71-letnia mieszkanka Słupcy zginęła w wypadku drogowym na ul. Jana Pawła II w Turku.
W sobotnie (21.11) popołudnie około godz. 16.50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku odebrał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Jana Pawła II. O tym zdarzeniu powiadomił funkcjonariusz policji, który pełniąc służbę był naocznym świadkiem tragedii.

Natychmiast na miejsce wypadku zostali skierowani policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej oraz policjanci ruchu drogowego. Policjanci, wykonujący czynności pod nadzorem prokuratora ustalili przebieg całego zdarzenia. Jak wynika z zebranych śladów i relacji naocznych świadków, kierująca samochodem osobowym m-ki vw golf 18- letnia kobieta, wyjeżdżając z ulicy Dworcowej z zamiarem skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu m-ki man, który jechał drogą główną.

W wyniku tego manewru doszło do zderzenia tych pojazdów. Cała siła uderzenia została skoncentrowana na tylną lewą stronę samochodu vw golf. Właśnie z tej strony za kierowcą siedziała 71- letnia kobieta, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Do tej pory prokuratura w Turku nie przesłuchała jeszcze młodej kobiety, która prowadziła samochód.

,,Z zeznań świadków wynika, że kierowca popełnił błąd i wbrem regułom oraz zasadom wjechał na skrzyżowanie. Wydaje się, że 18-latka źle obserwowała drogę” – powiedział nam prokurator Mariusz Skupin.

,,Jakie były przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie. W tym momencie można jedynie przypuszczać, że przyczynił się do niego bardzo młody wiek kierowcy oraz małe doświadczenie za kierownicą” – czytamy w komunikacie turkowskiej policji.

Nam nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że samochodem jechała wnuczka z babcią. W wypadku zginęła babcia, która wychowywała dziewczynę po śmierci matki. Matki, która także zginęła w wypadku samochodowym.

fot. KPP Turek

  1. 04.12.2009 r wypadek drogowy Strzałkowo sprawca wypadku w maju odebrał prawo jazdy, 05.12.2009r wypadek drogowy, sprawczyni w czerwcu odebrała prawo jazdy,opisywany przez was wypadek sądząc po wieku sprawczyni też prawo jazdy odebrała w tym roku. Cytat z gazet ogólnopolskich ? ” Należy skrócić okres szkolenia nowych kierowców aby każdy / nawet kompletny dureń, dop. mój / mógł szybko uzyskać prawo jazdy”. Wniosek ? Należy wpowadzić obowiązek jazdy z rodzicem nawet do 21 roku życia w przeciwnym wypadku newsów na pierwszą stronę wam nie zabraknie a i ksiądz będzie zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *