Śmierć na autostradzie

30 grudnia, 2009
Jechał na święta. Zginął w wypadku.
Jechał na święta. Zginął w wypadku.

Jechał na święta. Zginął w wypadku.
20 grudnia około godziny piątej nad ranem na autostradzie A-2 przy miejscowości Wierzbocice doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. Za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, gdzie następstwem zdarzenia jest śmierć osoby, sprawcy wypadku grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny słupeckiej komendy policji o godz. 4:40 otrzymał informację o śmiertelnym wypadku drogowym na autostradzie, do którego doszło na wysokości Wierzbocic. Przybyła na miejsce grupa operacyjno- dochodzeniowa ustaliła prawdopodobny przebieg zdarzeń.

Kierujący samochodem marki VW Transporter, jadąc prawym pasem autostrady w kierunku Konina, na prostym odcinku drogi, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył prawym bokiem pojazdu w tył naczepy ciągnika siodłowego zaparkowanego na pasie awaryjnym. Postój ciężarówki był spowodowany uczestnictwem we wcześniejszej kolizji.

Miejsce kolizji było właściwie oznakowane. Strażacy po oświetleniu miejsca zdarzenia wykonali dostęp przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego do osób wewnątrz pojazdu oraz ewakuowali ich.W wypadku śmierć na miejscu poniósł jeden z podróżujących z samochodu VW Transporter, 37-letni mężczyzna z gminy Złota w powiecie pińczowskim.

Drugi z pasażerów został przewieziony do konińskiego szpitala ze złamaną ręką i podejrzeniem obrażeń wewnętrznych. Trzeciego z podróżujących umieszczono na obserwacji w słupeckim szpitalu z ogólnymi potłuczeniami. Kierowca i ostatni z pasażerów po złożeniu zeznań wrócili do domów. Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne postępowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *