Śmierć samarytanina

TVP o morderstwie Gierszendorfa
29 listopada, 2011
TVP o morderstwie Gierszendorfa
TVP o morderstwie Gierszendorfa

TVP o morderstwie Gierszendorfa
21 listopada kanał TVP Info wyemitował program poświęcony w całości brutalnemu morderstwu Leszka Gierszendorfa, którego znaleziono martwym na jednej z ulic Poznania w październiku 2006 roku. „Listy gończe” próbowały rozgryźć tajemnicę morderstwa.

„Strzałkowo – mała pięciotysięczna miejscowość niedaleko Poznania. Życie płynie tu spokojnie i cicho. Wszyscy się znają. Leszek wychował się w kochającej, wielodzietnej rodzinie. To właśnie rodzice wpoili mu, że najważniejsze w życiu wartości to dobro, pomoc bliźnim i uczciwość.” – tak lektor rozpoczyna program „Listy Gończe” o zamordowanym Leszku Gierszendorfie.

Marcin Wróblewski - dziennikarz Gazety Słupeckiej
Marcin Wróblewski - dziennikarz Gazety Słupeckiej

Strzałkowianin nazwany jest współczesnym samarytaninem. Jego mama mówi o nim, że był bardzo dobrym synem i była zadowolona z tego, że wychowała go na dobrego człowieka. W programie dowiadujemy się co spotkało Leszka w jego życiu. Ukończył technikum, poszedł do wojska, założył rodzinę. Zaczął budować dom dla swoich ukochanych.

„Marzenia miał proste – mieć dobrą, uczciwą pracę, kochającą żonę, dużo dzieci i rodzinny dom, taki jak ten, w którym się wychował. Jak pokaże przyszłość, ufność Leszka okaże się jego największą zgubą.” – mówi lektor wprowadzając tajemniczą atmosferę.

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *