Sposób na mróz – skóra
Spotkanie z zimą to test dla naszego zdrowia i kondycji fizycznej. Niska temperatura, jak i niski poziom wilgoci w okresie zimowym, wpływają niekorzystnie zarówno na cerę suchą, wrażliwą i delikatną, jak i cerę tłustą. Skóra pod wpływem niesprzyjających warunków zewnętrznych ma tendencję do zwiększonej utraty wody, staje się szorstka, a nie mogąc się bronić – jest skłonna do podrażnień czy uczuleń.
Ochronna warstwa lipidowa staje sie cieńsza, a wiec jej naturalny system zabezpieczający słabnie. Traci wilgoć i jest gorzej odżywiona, naczynia krwionośne kurczą się. Należy łykać codziennie witaminy młodości: A, C i E (zgodnie z dawkowaniem na ulotce lub opakowaniu). Pomogą lepiej znieść niesprzyjające warunki atmosferyczne. Skóra będzie dobrze odżywiona. Nawet na mrozie będzie promienieć świeżością i młodością.
Dla zdrowia i dla lepszej kondycji skóry należy spożywać naturalne witaminy zawarte w owocach, warzywach, sokach, przecierach i zimowych przetworach bez konserwantów. Można to robić w nieograniczonych dawkach. Zimowe wahania temperatur gorące i suche powietrze w domu, a lodowate na dworze narusza nasz ochronny płaszcz lipidowy na skórze. Skóra traci sprężystość, zaczyna wiotczeć, na ustach pojawia sie opryszczka.
Warto jest więc pielęgnować skórę dermokosmeykami. Te ostatnie wzmacniają i pomagają skórze w zachowaniu jej prawidłowej bariery ochronnej . Skóra na twarzy w mroźne dni narażona jest na silne i bezpośrednie działanie wiatru i mrozu, dlatego podstawowym kosmetykiem na tę porę roku jest krem ochronny . Twarz jest jedyną częścią naszego ciała, której nie osłaniamy zimą. A przecież jest bardziej uboga w tkankę tłuszczową niż nasze ciało. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie wspomagać jej regenerację, aby mogła przyjąć i zaabsorbować jak najwięcej składników z aplikowanych kremów czy masek.
Aby nawilżenie było odpowiednio wysokie i utrzymywało się przez dłuższy czas, warto stosować kremy, które oparte zostały na składnikach nawilżających o przedłużonym działaniu, np. glicerynie. Gliceryna wiąże cząsteczki wody i stopniowo oddaje je do wewnątrz skóry, tym samym utrzymuje jej nawilżenie.