Spotkania z kosmetyczką

7 lutego, 2010
Publiczne Gimnazjum w Sławsku
Publiczne Gimnazjum w Sławsku

Gimnazjaliści też chcą wiedzieć, jak dbać o urodę! W tym też celu w Publicznym Gimnazjum w Sławsku zorganizowano dwa spotkania z kosmetyczką z Zespołu Szkół Medycznych w Koninie.Na pierwszym z nich zaserwowano uczniom wiadomości teoretyczne – miała miejsce prelekcja na temat pielęgnacji i chorób skóry w okresie dojrzewania oraz podstawowych zasad dbałości o cerę, dłonie i paznokcie, uatrakcyjniona prezentacją multimedialną.

Dzięki takiej pogadance, połączonej z demonstracją kosmetyków odpowiednich dla nastolatków, ze szczególnym uwzględnieniem problemów z trądzikiem młodzieńczym, dziewczęta i chłopcy wiedzą, jak ważne są elementarne zasady higieny w dbaniu o urodę. Kosmetyczka przypomniała też o ogromnej roli lekarza dermatologa pomocnego w rozwiązywaniu problemów ze skórą.

Widać było, że pogadanka ta zainteresowała nie tyko żeńską część audytorium… Wszyscy zainteresowani zostali również zaznajomieni z tajnikami trudnej sztuki kamuflażu niedoskonałości cery. Dopełnieniem przekazu teoretycznego był pokaz praktyczny, który miał miejsce na drugim spotkaniu.

Zademonstrowany na twarzach uczennic, które odważyły się być modelkami podczas prezentacji, makijaż kryjący oraz studniówkowo – połowinkowy, wskazał nastolatkom, jak prawidłowo i gustownie wykonywać make up, by zachować elementarne zasady higieny, ale również być w zgodzie z najnowszymi trendami mody w tej dziedzinie. Spotkania były bardzo interesujące i – w ocenie uczniów – wiele ich nauczyły.

Porady udzielone przez kosmetyczkę były bardzo cenne, bo pokazały, jak można zwiększyć i uczynić bardziej skutecznymi oddziaływania i kontrolę nad własnym zdrowiem i wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *