Strażacy apelują do kierowców

21 lipca, 2020

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu apelują do wszystkich kierowców, którzy udają się na wypoczynek do ich miejscowości, ale nie tylko, aby zachowali trzeźwy umysł i ułatwiali przejazd pojazdom uprzywilejowanym poprzez zjechanie autem na pobocze. W związku z coraz częściej powtarzającymi w okresie letnim problemami z dojazdem do miejsca akcji na terenie naszej Gminy apelujemy do Państwa o rozsądne parkowanie swoich aut. Pamiętajmy, że parkując w sposób uniemożliwiający przejazd pojazdom uprzywilejowanym stwarzamy bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia osób potrzebujących pomocy. Parkując na wąskich uliczkach dojazdowych do naszego jeziora zwracajmy uwagę na to czy pozostawiając nasz samochód nie utrudnimy dojazdu służbom ratunkowym. Pamiętajmy, że pojazdy straży pożarnej są samochodami ciężarowymi, których manewrowanie w ciasno zastawionych uliczkach jest szczególnie utrudnione.
Wielokrotnie w ostatnim czasie zdarzało się, że dojazd do plaży, na której może dojść do sytuacji, gdzie liczy się każda sekunda w walce o życie ludzkie podczas wypadku na wodzie czy tonięcia jest niemożliwy poprzez bezmyślnie pozostawiane samochody.
Pamiętaj, że blokując dojazd służbom ratunkowym także Ty możesz potrzebować pomocy, która dotrze za późno.
Pamiętajmy również, że główne ulice naszej miejscowości takie jak ul. Warszawska, 29 Grudnia czy droga Przybrodzin – Ostrowo nie są ulicami jednokierunkowymi, zatem parkując pojazdy po obu stronach sprawny przejazd przez te ulice jest niemożliwy. W weekend przejazd z Powidza do Przybrodzina, który normalnie zajmuje około 5 minut, poprzez nieodpowiedzialnie zaparkowane samochody potrafi zając ponad 20 minut!!! Co w przypadku dojazdu do wypadku, pożaru czy innego miejscowego zagrożenia może okazać się katastrofalne w skutkach
– czytamy na fanpage OSP Powidz.

Zdjęcie: OSP Powidz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *