Sukces na koniec kadencji

19 października, 2010

W ciągu mijającej kadencji wielokrotnie interpelowałem do władz powiatu o rozwiązanie sprawy atrakcyjnych terenów w Piotrowicach. Teren ten zwany potocznie Torem Piotrowice przez lata był użytkowany przez Unię Słupczan. Nie mam nic przeciwko Unii Słupczan, ale wszyscy doskonale wiemy, że kilka lat po zakończeniu wyścigów samochodowych teren ten stał pusty i tylko zarastał chwastem.

Prosiłem więc wielokrotnie starostę, by wypowiedział dzierżawę Unii Słupczan i zagospodarował ten teren tak, jak przystało na dobrego gospodarza. Na wszystkie moje sugestie starosta Mariusz Roga odpowiadał nerwowo. Krytykował mnie także prezes Unii Słupczan Marian Banaszak. Wszystko to się jednak skończyło dobrze, bo właśnie dowiedziałem się, że teren wrócił pod administrację powiatu, a Unia zdała teren i już nie będzie miała do niego żadnych praw.

Pomysłów na to, co teraz zrobić z tym terenem może być wiele, jednak co się stanie z ziemią w Piotrowicach musi zadecydować władza powiatowa. Ta pewnie już nie zdąży, ale ta nowa, którą wybierzemy 21 listopada będzie musiała się nad tym pochylić. Może w radzie Powiatu znajdą się ludzie, którzy znajdą pomysł, by teren ten jak najlepiej służył mieszkańcom, Słupcy i okolic. Napisałem o tym, bo cieszę się, że jeszcze przed końcem kadencji jedna z moich wielu interpelacji znalazła swój szczęśliwy koniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *