Trzeci wynik Jana Dąbka

6 grudnia, 2016

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości wybrali władze okręgu konińsko – gnieźnieńskiego. Prezesem delegaci wybrali posła Witolda Czarneckiego. Wiceprezesem został inny parlamentarzysta – Zbigniew Dolata. Z powiatu słupeckiego w skład zarządu wszedł Jan Dąbek, były nauczyciel historii z Wólki (gm. Strzałkowo).

W zjeździe okręgowym wzięło udział niemal dwustu delegatów. Powiat słupecki reprezentowali Jan Dąbek (Strzałkowo), Waldemar Miernik (Słupca) i Michał Bernardczyk (Orchowo). Wybór prezesa Czarneckiego i wiceprezesa Dolaty poparło niemal 70% uprawnionych do głosowania.

W wyborach do zarządu okręgu Jan Dąbek, przedstawiciel powiatu słupeckiego, uzyskał 126 głosów, co było trzecim wynikiem wśród wszystkich zgłoszonych. Delegaci podczas zjazdu uznali, że ważne jest wzmocnienie lokalnych struktur partii co może zaowocować dobrym wynikiem w wyborach samorządowych.

– My już w tej chwili pracujemy nad strategią w wyborach, które czekają nas już za dwa lata. Chcemy zwiększyć rolę PiS-u w samorządach gminnych i powiatowym. Do wakacji przygotujemy program, a najpóźniej kilka miesięcy przed wyborami chcemy mieć trzon list wyborczych – powiedział po sobotnim zjeździe Jan Dąbek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *