Ubezpieczenie iPhone’a – co warto wiedzieć?

25 lipca, 2023
Posiadanie smartfona stało się niemalże koniecznością w dzisiejszych czasach. Wraz z postępem technologicznym, smartfony zyskały na popularności, stając się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Wraz z wzrostem ilości użytkowników, wzrasta również ryzyko uszkodzenia lub kradzieży urządzenia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie swojego telefonu, w tym popularnego iPhone’a, zwłaszcza, że koszt jego zakupu nie należy do najmniejszych.

Czym jest i jak działa ubezpieczenie iPhone’a?

Ubezpieczenie iPhone’a to polisa ubezpieczeniowa, która zapewnia ochronę urządzenia przed różnymi rodzajami szkód. Zazwyczaj ubezpieczenie iPhone’a obejmuje takie szkody, jak uszkodzenie ekranu, zalanie, kradzież lub utrata urządzenia. W zależności od wybranej polisy, ubezpieczenie może również obejmować ochronę przed innymi szkodami, takimi jak awarie techniczne, utrata danych lub kradzież danych.

Po zakupie ubezpieczenia iPhone’a, w przypadku poniesionej szkody lub w razie kradzieży, należy skontaktować się z ubezpieczycielem, aby zgłosić szkodę. W większości przypadków, ubezpieczyciel będzie wymagał dostarczenia oryginału faktury zakupu urządzenia oraz dokumentacji potwierdzającej szkodę – np., zdjęcia uszkodzonego iPhone’a. Po weryfikacji zgłoszenia, ubezpieczyciel dokona wypłaty odszkodowania lub wymieni uszkodzone urządzenie na nowe.

Możliwości ubezpieczenia iPhone’a

Decydując się na zakup iPhone’a, mamy kilka możliwości jego ubezpieczenia. Możemy wykupić je bezpośrednio u producenta w momencie zakupu urządzenia u danego operatora lub zrobić to samemu poprzez stronę internetową producenta sprzętu. Inną opcją jest objęcie iPhona ochroną w ramach polisy mieszkaniowej – wówczas należy dopisać go do listy rzeczy ruchomych, będących na wyposażeniu mieszkania. Jeśli urządzenie służy nam do wykonywania czynności zawodowych, wówczas możemy skorzystać także z ochrony gwarantowanej przez polisę firmową.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie iPhone’a?

Ubezpieczenie iPhone’a jest koniecznością, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje urządzenie jest bezpieczne w każdych okolicznościach. Możesz bowiem skorzystać z różnego zakresu ochrony urządzenia – naprawy, wymiany uszkodzonych części, ochrony przed kradzieżą lub utratą urządzenia. Ponadto możesz liczyć na dostęp do wsparcia technicznego oraz do darmowych usług diagnostycznych.

Jeśli jesteś osobą, która często korzysta ze swojego smartfona, w związku z czym narażony jest on różnego rodzaju zagrożenia, takie jak upadki, zalanie lub kradzież, to ubezpieczenie iPhone’a z pewnością będzie dla Ciebie korzystne, gdyż zapewni spokój i poczucie bezpieczeństwa oraz pozwoli uzyskać pomoc finansową w momencie, gdy dojdzie do nieoczekiwanej szkody.

Ile kosztuje ubezpieczenie iPhone’a?

Ubezpieczenie iPhone’a może być ważnym krokiem w zabezpieczeniu kosztownego urządzenia. Jego koszt będzie się różnił w zależności od firmy ubezpieczeniowej i rodzaju ochrony, którą wybierzemy – wpływ na to będzie miał przede wszystkim zakres planowanej ochrony oraz wybrany wariant ubezpieczenia.

Jak mówi Pan Radosław z agencji ubezpieczeniowej Meritum Ubezpieczenia: „Decydując się na ubezpieczenie telefonu w salonie, wraz z kupnem urządzenia, musimy liczyć się z opłatą polisy wynoszącą ok. 50-1000 złotych. Rozbieżność ta jest duża, w zależności od tego, jak szeroka ma to być ochrona i na jaką długość jest przewidziana”.

Na pierwszy rzut oka takie ubezpieczenie może wydawać się dość sporym wydatkiem, zwłaszcza że płacimy wówczas także za sam sprzęt, co łącznie stanowi nie małą sumę. Mając jednak na uwadze wysokie koszty ewentualnej naprawy sprzętu lub wizję jego utraty, koszt ten od razu staje się mniejszy, w porównaniu do tego, który musielibyśmy sami ponieść nie mając wystarczającej ochrony ubezpieczeniowej.

„Najkorzystniejszą opcją wydaje się być natomiast włączenie iPhone’a do ubezpieczenia mieszkania lub polisy firmowej. Wówczas nie ponosimy odrębnych kosztów, a wzrost – w stosunku do ochrony bez dodatkowego urządzenia – jest nieznaczny, prawie niezauważalny. Ponadto nie musimy martwić się o dodatkową dokumentację i pilnować terminów trwania ochrony.” – dodaje Pan Radosław.

Przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu iPhone’a, warto porównać różne opcje ubezpieczeń i znaleźć plan, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i budżetowi. Choć koszty ubezpieczenia mogą się wydawać niepotrzebnie wysokie, warto wziąć pod uwagę fakt, że naprawa lub wymiana urządzenia bez ochrony ubezpieczeniowej z pewnością będzie znacznie bardziej kosztowna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *