Ubrania robocze „od podszewki”

20 września, 2018

Co kryje się pod pojęciem materiału, który ma spełniać funkcje ochronne? Czy tylko jego wytrzymałość i struktura gra główną rolę w tym, że ubrania robocze są trwałe? A co powoduje, że odzież, którą zakładamy na co dzień do pracy jest dodatkowo wygodna i czujemy się w niej komfortowo?
Poniżej przedstawiamy, jakie dodatkowe rozwiązania i funkcjonalności zastosowali projektanci marki Lahti Pro, aby oferowane przez nas ubrania robocze spełniały wszystkie z wyżej wymienionych czynników.

Przyjrzyjmy się nowemu modelowi spodni roboczych Lahti Pro. Wyposażone one są w szereg innowacyjnych funkcjonalnych rozwiązań. Charakteryzują bardzo wygodnym krojem typu „slim fit”. Krój ten sprawia, że spodnie bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki i tym samym dają bardzo wysoki komfort noszenia, czego nie zapewniają tradycyjne ubrania robocze.

4-way elastic
Jest to najważniejsza innowacja w spodniach L40509. Zastosowano w nich wstawki z materiału stretch „4-way elastic”. Usytuowane są w miejscach, w których w czasie pracy powstają naprężenia, czyli w kroku oraz w okolicach stawów kolanowych. Tkanina stretch „4-way elastic” jest wysoce rozciągliwym materiałem o mocnej warstwie zewnętrznej, wodoodpornej i wiatroszczelnej. Posiada właściwości odprowadzania wilgoci z wewnątrz na powierzchnię materiału. Dzięki swojej elastyczności i rozciągliwości w 4 kierunkach znacznie zwiększa wygodę i nie krępuje ruchów.

Dodatkowa wentylacja
W budżetowych modelach spodni roboczych dość często problemem jest brak możliwości odprowadzania nadmiaru ciepła. Praca w takim ubraniu w upalne dni powoduje szybsze wycieńczenie organizmu, może powodować osłabienie, a sprawy jakiegokolwiek komfortu nawet nie podejmujemy. Tymczasem w nowych spodniach z rodziny L40509 projektanci Lahti Pro zasugerowali wykonanie w tylnej części na wysokości zgięcia w kolanach siatkowego otworu wentylacyjnego. Nadmiar ciepła jest nim odprowadzony na zewnątrz, a temperatura panująca w nogawkach pozwala pracować komfortowo.

Zawsze na miejscu
Dobre spodnie robocze to takie, które samoistnie pozostają na swoim miejscu. Nie opadają i nie wymuszają konieczności zakładania paska. W spodniach Lahti Pro wszyto w części biodrowej specjalny, elastyczny układu napinający. Obwód spodni dopasowuje się do sylwetki użytkownika, a spodnie dobrze trzymają się w pasie. Efekt jest tym lepszy, że od wewnętrznej strony zastosowana została antypoślizgowa taśma. Nie pozwala ona na samoczynne wysuwanie się ze spodni np. koszuli, czy t-shirta. W chłodne dni nerki mają dodatkową ochronę.

Ochrona przed promieniowaniem
Projektanci Lahti Pro, po zapoznaniu się z wynikami najnowszych badań dotyczących szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego zdecydowali o dodaniu do jednej z kieszeni specjalnej wkładki skutecznie absorbującej tego typu promienie. Teraz chowając swój telefon do takiej właśnie kieszonki mamy pewność, że szkodliwe fale nie mają dostępu do naszego ciała.

Innowacje, które u nas stały się standardem
Spodnie Lahti Pro z rodziny L40509 posiadają łącznie, aż 13 kieszeni, w tym praktyczne, powiększone kieszenie monterskie. Wstawki odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo podczas pracy. Dla zwiększenia trwałości i wytrzymałości zastosowano potrójne szwy oraz dodatkowe wzmocnienie szwów w kroku. Oczko na klucze, szlufka na młotek, trzy uchwyty na miarkę to kolejne dodatki zwiększające wygodę i użyteczność spodni. Do kieszeni możemy zapakować naprawdę dużo, gdyż wykonane są ze specjalnie wzmocnionego materiału. Mamy jeszcze kieszenie na nakolanniki oraz obszyty materiałem poliester 500 D dół nogawek.

Wiele innych modeli
Takie same, jak opisane wyżej rozwiązania, znajdziemy również w ogrodniczkach L40609 oraz bluzach roboczych L40410. W przypadku ogrodniczek warto wspomnieć o znakomitym rozwiązaniu problemów samoczynnego luzowania się zapięcia szelki. Dla dodatkowego zwiększenia komfortu zastosowano droższą, ale skuteczniejszą konstrukcję zapięcia. Przepleciona szelka jest w nim pewnie blokowana i nie dochodzi do rozregulowania ustawionej pozycji.
We wszystkich opisanych ubraniach znajdziemy także odbijające światło wstawki, które mogą mieć zbawienne znaczenie w warunkach ograniczonej widoczności. Kiedy kierowca może dostrzec nas wcześniej, zyskuje dodatkowe sekundy na podjęcie decyzji o dalszej bezpiecznej jeździe. Warto o takich drobiazgach pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *