Uczniowie Ekonomika z wizytą u policjantów

27 lutego, 2019

Uczniowie słupeckiego Ekonomika mieli okazję poznać specyfikę pracy policjantów. W ramach programu ,,Zostań jednym z nas” Komenda Powiatowa Policji w Słupcy zaprosiła ich do siebie.
Spotkanie ma pomóc uczniom w podjęciu decyzji, co do ich przyszłej drogi zawodowej. ,,Młodzi ludzie przy okazji zwiedzania komendy nagrali materiał filmowy, który wykorzystają w spocie promującym klasę policyjną tworzoną w słupeckim Ekonomiku” – wyjaśnia słupecka komenda.
Uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby w przyszłości móc założyć mundur policyjny. ,,Prowadząca spotkanie asp.sztab. Marlena Kukawka przekazała, jakie wymogi formalne musi spełnić kandydat na policjanta (obywatelstwo polskie, ukończenie szkoły średniej, niekaralność, nieskazitelna postawa moralna i patriotyczna, brak członkostwa w partii politycznej oraz pełnia praw publicznych) oraz podkreślała jak ważna jest sprawność fizyczna i zdolność psychiczna do pełnienia służby. Policjantka przybliżyła również, jak wyglądają egzaminy wstępne. Następnie zaprosiła uczniów na spotkania z policjantami różnych pionów i komórek organizacyjnych słupeckiej komendy Policji, dzięki czemu młodzież mogła poznać specyfikę pracy mundurowych i kryminalnych. Młodzi ludzie rozmawiali z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji odpowiedzialnym m.in. za pracę policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego i dzielnicowych, technikiem kryminalistycznym oraz przewodnikiem psa. Odwiedzili stanowisko kierowania, gdzie zapoznali się z pracą dyżurnego. Dowiedzieli się też, że policja to instytucja, w której nie tylko pracują osoby, które noszą mundur. To także miejsce, gdzie zatrudnienie znajdą pracownicy cywilni np. informatycy, logistycy, pracownicy administracyjno-biurowi” – relacjonuje słupecka komenda.

(fot. KPP w Słupcy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *