Za nami I Mistrzostwa KPP OSP

12 czerwca, 2022

Pierwsza edycja Mistrzostw Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych przeszła już do historii. Całe zawody wygrała OSP Golina II.

Wydarzenie zorganizowały zaprzyjaźnione jednostki OSP z Szyszłowa i Kamienia. Były to pierwsze tego typu zawody w powiecie słupeckim. Do startu przystąpiło pięć drużyn: OSP Golina I, OSP Golina II, OSP Krasne, OSP Ostrowite i OSP Powidz. Najlepsza okazała się druga ekipa z Goliny.

Drużyny miały do wykonania pięć zadań. Pierwsze z nich to wypadek samochodowy, w którym strażacy musieli udzielić pomocy poszkodowanych. – Zadanie numer dwa było bardziej skomplikowane. Dotyczyło przemocy rodzinnej. Kolejne było związane z różnymi miejscami wypoczynkowymi, w tym wypadku nad jeziorem. Była upozorowana próba gwałtu. Zadanie czwarte dotyczyło procedur triażu na imprezie. Piątym zadaniem był poród w lesie. Nie było to standardowe zadanie, ale obserwując zmagania drużyn mogę śmiało powiedzieć, że zawodnicy dali radę i sprostali wyzwaniom – zaznaczył Piotr Maciejewski, koordynator medyczny Mistrzostw.

Paweł Dyrka, prezes jednostki w Szyszłowie bardzo dobrze ocenił pierwszą edycję zawodów. – Uważam, że wypadliśmy na bardzo dobrym poziomie. Wielu uczestników to podkreślało, że jest wysoki poziom zadań i super organizacja. Cały komitet organizacyjny spisał się na medal. Należą się duże pochwały za ogrom pracy, który włożyli w przygotowanie zawodów – mówił.

Sami uczestnicy bardzo pozytywnie oceniali Mistrzostwa i zapowiedzieli, że pojawią się na kolejnych edycjach. Warto wspomnieć, że drużyna z OSP Krasne miała do pokonania ponad 450 km. Jak widać się opłaciło, bo zajęli drugie miejsce.

-Inicjatywy, które wychodzą od mieszkańców, czy to organizacji pozarządowych są zawsze przez gminę mile widziane i wspierane. Pomimo tego, że było tylko pięć drużyn to poziom był wysoki i miejmy nadzieje, że w kolejnej edycji ta liczba się podwoi – powiedział Mateusz Wojciechowski, Wójt Gminy Ostrowite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *