Zacząć biegać

23 maja, 2010
Laureaci biegu
Laureaci biegu

Polska biega
Bieganie jest z pewnością najprostszą formą aktywności ruchowej. Większość ludzi rozpoczyna przygodę z tym sportem, głównie dla zrzucenia zbędnych kilogramów. Potem jednak okazuje się, że bieganie jest nie tylko świetnym sposobem na zgrabną sylwetkę i lepsze samopoczucie, ale także stało się jedną z pasji.

Nie dziwi zatem zyskująca na popularności akcja ,,Polska Biega”, w organizację której od kilku lat włącza się strzałkowski Urząd wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury. W zmaganiach tych może wziąć udział każdy – bez względu na wiek czy dokonania sportowe.

Blisko stu pięćdziesięciu chętnych do sprawdzenia swojej sportowej kondycji stanęło na starcie tegorocznego biegu. Zawodnicy reprezentowali cztery grupy wiekowe: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i osoby dorosłe. Oczywiście dla każdej z nich dostosowana była odpowiednia trasa do pokonania. Na mecie (plac przed podstawówką w Wólce) na uczestników rywalizacji czekał posiłek i… nagrody ufundowane przez Dariusza Grzywińskiego – wójta strzałkowskiego samorządu.

Każdy zawodnik został obdarowany pamiątkowym medalem i dyplomem, a laureatów trzech pierwszych miejsc uhonorowano ponadto nagrodami rzeczowymi między innymi sprzętem sportowym. Gratulacje odebrali z rąk Lecha Nowaczyka – sekretarza Urzędu oraz Honoraty Łysiak – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.

W gronie przedszkolaków zwyciężyli: Julia Pawela, Klaudia Idziak, Karolina Synowiec oraz Franek Dąbrowski, Mikołaj Płocharski i Szymon Helwin.

Wśród uczniów szkół podstawowych nagrodzono: Wiktorię Szykułę, Monikę Olszewską, Patrycję Remisz oraz Jakuba Hofmana, Kamila Srokę i Filipa Maćkowiaka.

W grupie młodzieży gimnazjalnej trzy pierwsze miejsca powędrowały do: Darii Zamiatały, Ewy Węgrzyn, Adrianny Malickiej oraz Tomasza Dąbka, Dominika Barańskiego i Błażeja Piniarskiego.

Laureatami kategorii ,,Open” zostali: Jolanta Bartkowiak, Ewa Walewska i Sylwia Chojnacka, a także Wojciech Maciaszczyk, Piotr Hierowski i Krzysztof Piersiala.

Organizatorzy dziękują za pomoc strażakom – ochotnikom oraz policji za pomoc w zabezpieczeniu tras biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *