Zebra na wyginięciu?

19 listopada, 2015

Pod koniec tegorocznych wakacji przy blokach na ulicy Pułaskiego 2 oraz Kilińskiego 1 i 3 został przeprowadzony remont jezdni. Oczywiście, świetnie, że dba się o stan słupeckich nawierzchni. Szkoda tylko, że pomija się w tej dobrej wierze równie ważnych uczestników ruchu drogowego a mianowicie pieszych. Już wcześniej w tym miejscu zlikwidowano chodniki, by w ich miejscu powstały parkingi.

Na końcu tej dość długiej jednokierunkowej ulicy namalowano prawdopodobnie najkrótsze pasy w naszym mieście. Ale moim zdaniem przydałaby się jeszcze jedna zebra, ponieważ jest to ruchliwa okolica, położona blisko przystanku PKS oraz marketu i co najważniejsze bardzo dużo przemieszcza się tutaj dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Pojawienie się drugiego przejścia nikomu by nie zaszkodziło, a na pewno podniosło poziom bezpieczeństwa dla pieszych.

A że można zrobić dobrze nie tylko kierowcom, niech za dobry przykład posłużą nowe pasy, które niedawno pojawiły się przy bloku na ulicy, prowadzące do pobliskich sklepów i dalszych osiedli mieszkalnych. Można? Można!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *