Złodziej zatrzymany! Kradł paliwo w Słupcy

3 lutego, 2012

Wrzesińscy policjanci zatrzymali 22 letniego mieszkańca Wrześni, który w ostatnich kilku miesiącach dokonywał kradzieży paliwa na terenach wielkopolskich stacji paliw. Sprawca, każdorazowo przed dokonaniem czynu kradł tablice rejestracyjne z przypadkowych pojazdów. Na jego trop wpadli funkcjonariusze Posterunku Policji w Miłosławiu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Łukasz S. okradał m.in stacje paliw w Słupcy.

Kryminalni z Wrześni zatrzymali 22 letniego Łukasza S., który od miesiąca sierpnia 2011 roku wielokrotnie dokonywał kradzieży paliwa na wielkopolskich stacjach. Jak ustalili śledczy, sprawca kradł paliwo na stacjach w Środzie Wielkopolskiej, Janikowie, Słupcy, Gnieźnie, Czerniejewie i Miłosławiu. Na jego trop wpadli funkcjonariusze Posterunku Policji w Miłosławiu. Schemat działania był zawsze ten sam. Łukasz S. przyjeżdżał na stację paliw granatowym BMW na kradzionych tablicach rejestracyjnych, tankował paliwo i nie płacąc po prostu odjeżdżał. Tablice kradł z przypadkowych pojazdów, a po dokonaniu kradzieży wyrzucał.

Z monitoringów na okradzionych stacjach paliw widać było, że w czasie dokonywania czynu sprawca kilkakrotnie miał na głowie charakterystyczną bejsbolówkę z logo klubu piłkarskiego, którą policjanci znaleźli i zabezpieczyli w czasie przeszukania. Jak się okazało, Łukasz S. dokonał kradzieży paliwa na łączną sumę około 2000 zł.

22 latek znany był już wcześniej stróżom prawa za podobne przestępstwa kryminalne. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *