Eugeniusz Grzeszczak wraca do domu

Wszystko wskazuje na to, że Eugeniusz Grzeszczak po dziesięciu latach bycia posłem wróci do domu. Wyniki jakimi dysponowaliśmy o godzinie 14 na to wskazują.

– To czy dostanę mandat poselski uwarunkowane jest ogólnym wynikiem naszej partii w kraju oraz w naszym okręgu. Nie czas jeszcze na świętowanie ani na „opłakiwanie” porażki, najbliższe dni pokażą, co będzie dalej – to jedyny komentarz jaki uzyskaliśmy od dotychczasowego wicemarszałka Grzeszczak.

W okręgu konińsko- gnieźnieńskim zwyciężył PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zostawiła daleko w tyle Platformę Obywatelską.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Prawo i Sprawiedliwość, dostało 103781 głosów, co nieoficjalnie dało pięć mandatów. Platforma Obywatelska ma o połowę mniej bo 56111 głosów i to da najprawdopodobniej 2 mandaty. Na trzecim miejscu – KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+UP+Zieloni z 32649 głosów, która jednak nie dostanie mandatu.

Wydaje się, że po jednym mandacie otrzymają partie, które znalazły się poza podium, czyli Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’ 15” – 24486 głosów, KW Nowoczesna Ryszarda Petru – 19 237 głosów. Wszystko wskazuje na to, że ludowcom zabrakło 210 głosów, żeby mieć posła w okręgu konińsko – gnieźnieńskim. KW Polskie Stronnictwo Ludowe dostało 19027 głosów, KW KORWiN 11061głosów oraz KW Razem – 11032 głosów, nie liczą się przy podziale mandatów.

Więcej we wtorkowym (27.10) wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....