Kto zabił Leppera?

Reporter śledczy Wojciech Sumliński odwiedził Słupcę. W niedzielę w auli Zespołu Szkół Muzycznych odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją książek.

Wojciech Sumliński w niedzielę (11.12.) przybył do Słupcy na spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszych książek „Oficer” oraz „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?”. Organizatorami przedsięwzięcia byli mieszkańcy gminy Słupca- Katarzyna Ucinek, Artur Ucinek oraz były wójt Gminy Słupca Błażej Berdziński.

– Pomysł wziął się z zaciekawienia książkami pana Wojciecha. Dlatego też postanowiliśmy zaprosić go do Słupcy i udostępnić go wszystkim – mówiła organizatorka. Wydarzenie rozpoczęło się dość nietypowo, gdyż bez głównego gościa, który nieco zabłądził. Jednak zebrani w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy się nie nudzili, gdyż po oficjalnym powitaniu przez pomysłodawców, głos zabrał Grzegorz Wierzbicki , organizator wielu spotkań z autorem.

Przybliżył on nieco sylwetkę Sumlińskiego, jego historię oraz książki i tematy w nich poruszane. Gdy w końcu autor wszedł do sali powitały go gromkie brawa, a on bez zbędnych słów przeszedł do tematu spotkania.

Opowiedział m.in. o swoich „przebojach” z prawem, wizycie ABW, aresztowaniu, próbie samobójczej, a także wielu innych sprawach związanych z pozyskiwaniem materiałów i niebezpieczeństwie jakie może nieść za sobą prawda. Pokrótce przedstawił również swoje książki i historie z nimi związane.

Mówił o sprawie morderstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o byłym prezydencie Bronisławie Komorowskim, życiu i kontrowersjach wokół śmierci Andrzeja Leppera oraz o świecie służb specjalnych i historiach oficerów polskiego kontrwywiadu. Podczas spotkania nie zabrakło także możliwości zakupu książek, zdobycia autografu od autora, a także wykonania wspólnego zdjęcia.

Wojciech Sumliński tak porwał słupeckich słuchaczy, że kolejka chętnych wcale nie malała przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....