Kto zabił Leppera?

20 grudnia, 2016

Reporter śledczy Wojciech Sumliński odwiedził Słupcę. W niedzielę w auli Zespołu Szkół Muzycznych odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją książek.

Wojciech Sumliński w niedzielę (11.12.) przybył do Słupcy na spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszych książek „Oficer” oraz „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?”. Organizatorami przedsięwzięcia byli mieszkańcy gminy Słupca- Katarzyna Ucinek, Artur Ucinek oraz były wójt Gminy Słupca Błażej Berdziński.

– Pomysł wziął się z zaciekawienia książkami pana Wojciecha. Dlatego też postanowiliśmy zaprosić go do Słupcy i udostępnić go wszystkim – mówiła organizatorka. Wydarzenie rozpoczęło się dość nietypowo, gdyż bez głównego gościa, który nieco zabłądził. Jednak zebrani w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy się nie nudzili, gdyż po oficjalnym powitaniu przez pomysłodawców, głos zabrał Grzegorz Wierzbicki , organizator wielu spotkań z autorem.

Przybliżył on nieco sylwetkę Sumlińskiego, jego historię oraz książki i tematy w nich poruszane. Gdy w końcu autor wszedł do sali powitały go gromkie brawa, a on bez zbędnych słów przeszedł do tematu spotkania.

Opowiedział m.in. o swoich „przebojach” z prawem, wizycie ABW, aresztowaniu, próbie samobójczej, a także wielu innych sprawach związanych z pozyskiwaniem materiałów i niebezpieczeństwie jakie może nieść za sobą prawda. Pokrótce przedstawił również swoje książki i historie z nimi związane.

Mówił o sprawie morderstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o byłym prezydencie Bronisławie Komorowskim, życiu i kontrowersjach wokół śmierci Andrzeja Leppera oraz o świecie służb specjalnych i historiach oficerów polskiego kontrwywiadu. Podczas spotkania nie zabrakło także możliwości zakupu książek, zdobycia autografu od autora, a także wykonania wspólnego zdjęcia.

Wojciech Sumliński tak porwał słupeckich słuchaczy, że kolejka chętnych wcale nie malała przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *