Agnieszka Żurawik – I wicemiss Polonia

1 lipca, 2010
Laureatki konkursu Miss Polonia Wielkopolski
Laureatki konkursu Miss Polonia Wielkopolski

Kraśnica może być z niej dumna
To już kolejny sukces w konkursie piękności pochodzącej z Kraśnicy młodej, ambitnej dziewczyny, która spontanicznie postanowiła wziąć udział w tych prestiżowych wyborach. Agnieszka prezentowała się wspaniale. Liczne grono jury nie miało żadnych wątpliwości przyznając piękności z Kraśnicy tytuł I wicemiss Polonia Wielkopolski 2010.

Wojewódzki finał Miss Polonia odbył się 19 czerwca we Wrześni. Konkurs organizowany był przez Urząd Miasta i Gminy Września oraz licencjonowane Biuro Miss Polonia – firmę Showbiz Models. Galę poprowadzili w dowcipny, śpiewający sposób Michał Milowicz i Serafina Ogończyk- Mąkowska. Wrzesiński amfiteatr pękał w szwach. Fani piękności z całej wielkopolski zjechali się, aby obejrzeć 20 regionalnych finalistek konkursu.

Dziewczęta prezentowały się w pięciu odsłonach – stroje sportowe, suknie ślubne, suknie wieczorowe, kostiumy kąpielowe, oraz suknie koktajlowe. Wszystko w pięknej muzycznej aranżacji, dopracowanej do najdrobniejszego szczegółu choreografii, kolorowej scenografii i opadającym konfetti. Finalistki odpowiadały na pytania, zarówno na te wymagające konkretnej wiedzy, dotyczące np. długości kadencji prezydenta czy burmistrza miasta, jak i na pytania wymagające bystrości umysłu i umiejętności formułowania myśli. Wszystkie piękne panie zdały egzamin olśniewająco.

Liczne jury pod przewodnictwem aktora Marka Włodarczyka przyznało następujące wyróżnienia. Miss Polonia Wielkopolski – Karolina Kurek z Kalisza, I wicemiss Polonia WLKP – Agnieszka Żurawik z Kraśnicy (gmina Golina), II wicemiss Polonia WLKP – Anna Płachcińska. Miss foto została Natalia Rozmiarek, a miss internautów Natalia Tomczyk. Bezspornie Września zasłużyła na miano wielkopolskiej stolicy piękna. Nagrodzone dziewczyny będą rywalizować w ogólnopolskim konkursie Miss Polonia. Ćwierćfinał konkursu już wkrótce.

„Zupełnie się nie spodziewałam, że zdobędę takie wyróżnienie. Wszystkie dziewczyny tutaj są wspaniałe. Mimo, że jest chłodny wieczór atmosfera jest naprawdę wspaniała” – powiedziała nam chwilę po zakończeniu konkursu Agnieszka Żurawik – I wicemiss Polonia Wielkopolski 2010.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *