Kuba Jóźwiak wygrał finał You Can Dance!

15 czerwca, 2010
Wielki sukces wywodzącego się z Goliny tancerza
Wielki sukces wywodzącego się z Goliny tancerza

Wielki sukces wywodzącego się z Goliny tancerza
Z pewnością żaden mieszkaniec Goliny nie osiągnął tak wielkiego sukcesu. 23-letni Kuba Jóźwiak swoim tańcem zdobył serca widzów w całym kraju. Dzięki wysłanym wiadomościom SMS Kuba zwyciężył w telewizyjnym show You Can Dance – Po Prostu Tańcz. Oprócz 100. tysięcy złotych w nagrodę pojedzie na Broadway – do jednej z najlepszych szkół tanecznych na świecie.

Show dostarczył wszystkim widzom energetycznej, pełnej emocji rozrywki. Jego celem było znalezienie najciekawszych tancerzy w Polsce.

„To poszukiwania jeszcze nie odkrytych talentów, które mają szansę zdobyć ogromną popularność. Młodzi ludzie spełniają tu swoje marzenia o karierze tanecznej i prezentują się szerokiej publiczności, pokazują, na co ich stać oraz szkolą swoje umiejętności. Widzowie poznają mnóstwo barwnych osobowości i wybierają swoich faworytów” – informują organizatorzy telewizyjnego spektaklu tanecznego.

W piątej edycji programu widzowie mogli delektować się wszelkimi możliwymi stylami tanecznymi – od tańca towarzyskiego, przez hip-hop, aż po tańce orientalne. Program był egzaminem na wszechstronność i inwencję twórczą tancerzy, gdyż soliści musieli zatańczyć z partnerem, za każdym razem innym. Przed widzami mieli jednak okazję popisać się w solówkach. Po wielu castingach wyłoniono czternastu finalistów piątej edycji YCD – Po Prostu Tańcz. Już wtedy wszyscy mieszkańcy Goliny mogli być dumni, że to właśnie Kuba Jóźwiak, młody tancerz, który wychował się w Golinie, zakwalifikował się do ścisłego finału tak popularnego telewizyjnego show.

Finaliści po eliminacjach wyjechali na obóz taneczny do Tel-Avivu, gdzie poznawali nowe techniki tańca, a charyzmatyczni nauczyciele bacznie obserwowali ich umiejętności oraz postępy. Każdy uczestnik prezentował się w różnych stylach tanecznych milionom widzów przez telewizorami. Oceniało ich trzyosobowe jury w składzie Anna Mucha – znana aktorka, oraz Agustin Egurrola i Michał Piróg – choreografowie. Co tydzień odpadała dwójka tancerzy (chłopak i dziewczyna), którzy zrobili najmniejsze wrażenie na publiczności.

Kuba Jóźwiak z każdym programem zdobywał serca kolejnych widzów, którzy nie opuszczali go do ostatniego odcinka piątej edycji programu. Finałowy odcinek obejrzało kilka milionów widzów. Kuba Jóźwiak o stypendium w Nowym Jorku walczył z Pauliną Figińską, 18-latką ze Zduńskiej Woli. W finale uczestnicy zatańczyli dwa duety – taniec hip-hop i taniec współczesny, występy solowe, oraz w układzie choreograficznym do piosenki Edyty Górniak.

Pokazy umiejętności były bardzo wyrównane. Do samego końca nie było pewne kto wygra cały piąty cykl programu. Po ogłoszeniu wyników wszystkim mocniej zabiło serce – Kuba wygrał nieznaczną większością głosów! Zdaniem jurorów była to najlepsza edycja programu, w której główni zawodnicy nie rywalizowali, lecz całkowicie przyjaźnie pokazywali na co ich stać. Nasz region również nie opuścił Kuby w tanecznych zmaganiach.

W środę (2 czerwca), gdy rozgrywał się finał programu, w wynajętej hali Rondo setki fanów Kuby kibicowało mu przed telebimami. W przerwach programu występowały lokalne grupy taneczne, a władze Goliny i Konina solidarnie wspomogły organizację całego przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby dodać Kubie jak najwięcej sił.

„Praca z Jakubem zawsze bardzo dobrze się układała. Przyszedł do Rytmixu jak miał osiem lat. Jedenaście lat tańczył w Koninie, zdobywając wiele nagród i sukcesów. Jest to chłopak skromny, pracowity i naprawdę z dużym talentem” – mówiła podczas finału Wiesława Wolna, pierwsza instruktorka Kuby.

Jurorzy programu byli całkowicie zaskoczeni werdyktem publiczności.

„Czy spodziewałam się tego, że wygra Kuba? Nie, absolutnie się tego nie mogłam spodziewać, ponieważ oni oboje zasługiwali, żeby dzisiejszego wieczoru wygrać. To, że ktoś zasponsoruje wyjazd Pauliny na Brodway, oraz to, że Kuba wygrał, to jest chyba najpiękniejsze rozwiązanie jakie może być. Wybraliśmy fantastycznych tancerzy, którzy przebyli długą drogę. Nie ma przegranych, miłość, wrażliwość, emocje – to wszystko zwycięża” – mówiła jurorka programu Anna Mucha zaraz po zakończeniu głosowania.

„Poziomem tancerzy edycja była najlepsza. W każdej edycji były perełki. A tutaj byli tylko bardzo dobrzy, i jeszcze lepsi. Jakub Jóźwiak był w trójce ulubionych osób, które mogły dojść do finału. Nie mam swojego zdania na ten temat kto powinien wygrać, ale absolutnie zdaje się na widzów. Jakub jest osobą bardzo utalentowaną, ze świetną techniką.” – dodał Michał Piróg, znany choreograf.

Show telewizji TVN na długo zapadnie w pamięć mieszkańców Goliny i całego powiatu konińskiego. Przed Kubą otworzyła się furtka do światowej sławy. Pierwszym krokiem do gwiazd będzie przejście szkolenia tanecznego na Broadwayu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *