Fabryka stanie za rok

22 lutego, 2011

Hellermann Tyton powraca
Na początku minionego tygodnia (08-09.02) na terenie Gminy Słupca gościła delegacja przedsiębiorców z firmy Hellermann Tyton. Oficjalne spotkanie dotyczyło rozmów nt. dalszych planów inwestora na naszym terenie.

Fabryka Helleramann Tyton, według wcześniejszych zapowiedzi, w tym roku powinna już funkcjonować na terenie gminy Słupca. Jednak zła koniunktura gospodarcza w Europie i na świecie opóźniła realizację tak ważnej dla nas inwestycji.

Niemniej, jak poinformowała wójt Grażyna Kazuś: Firma badała rynek, jak wygląda sytuacja gospodarcza i są zadowoleni. Na szczęście dla nas chcą budować na naszym terenie. Produkcja firmy Helermann Tyton zwyżkuje, mają długoterminowe zamówienia, nie mogą się wyrobić. Jest to bardzo optymistyczna wiadomość, gdyż mówi ona o tym, że jest zapotrzebowanie na produkty tej firmy, a tym samym będzie praca w „naszej” fabryce. Helermann Tyton jest w Strefie Ekonomicznej i nie mogą tego zmarnować. Jesienią tego roku zaczynają planowanie tej inwestycji w terenie. Firma jest mocno przygotowana, jednak budowa rozpocznie się w następnym roku.

W Liście Intencyjnym Gmina Słupca zobowiązała się do podłączenia wody do działki inwestycyjnej, natomiast firma Hellermann Tyton podłączać będzie deszczówkę i kanalizację. Wójt Kazuś otrzymała zaproszenie, by zobaczyć, jak funkcjonuje macierzysta fabryka Hellermann Tyton w Hamburgu. Termin wizyty zostanie ustalony. Jak zapewnił inwestor fabryka Helermann Tyton stanie na terenie Gminy Słupca w drugiej połowie 2012 roku.

 1. bzdura-zadna fabryka narazie nie stanie,inwestycja zostala wstrzymana na nieustalony czas………

 2. A poto zeby mieli cos pisac a my smiertelnicy zebysmy sie cieszyli ze cooos sie bedzie dialo……..

 3. Ale pani Kazuś za pieniądze podatnika pojedzie oglądać fabrykę . po co nikt nie wie , sukces jest baba ze wsi była zamgramanicą. Niesamowite pasmo sukcesów w tej gminie ona już pare razy była zamgramanicą.

 4. No,halo do Hamburga to przeciez tyle kilometrow i to by trzeba pore ojrokow wzac,tam mozna dopiyro cos zoboczyc za tum ZAGRAMANICA:::::::ale chocioz nadzieje trzea miec ze fabryka stanie za rok ale ktory rok jeszcza nie powiedzieli

 5. Co za osły!!!
  Niech se kobita jedzie co to was obchodzi???
  Jak będzie fabryka to będzie jej i mieszkańców wielki sukces!!!
  A wam jak wzykle zostanie pod nosem mleko 😉
  Co za burasy!
  Ja w tygodniu odwiedzam w interesach 2 stolice – najmniej.
  Więc narzekajcie a znając życie jesteście w tej Słupcy „szarakami” …

 6. ziom niech jedzie za swoje albo za twoje głąbie jeden a stolica to sie tobie ze stolnica porąbała widzisz ja jak babcia drożdżowe ciasto kula jełopie

 7. ziom-te stolice co odwidzosz to sa moze miasta gminne,takich mozna pare w tygodnium zrobic,nie poknocilo ci sie trocha tam do gory,nawet jak ta fabryka postawiom to dopiro uwieza jak chlopy z pierwsza wyplata do duma przyniesa,Hellermann mo o wiecej atrakcyjne powiaty jak Slupca,
  no ale jak to sie mowi,wszystko jest mozliwe,jak w LOTKA:::

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *