Grażyna Kazuś Lwem, Ryszard Grześkowiak Łosiem!

16 listopada, 2010
Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, a w jej rękach symboliczna maskotka, dyplom z nadanym tytułem Lwa Kadencji oraz szczęśliwy kupon. W towarzystwie pani Wójt redaktor naczelny „Gazety Słupeckiej” Waldemar Miernik, oraz dziennikarz nadzorujący plebiscyt na samorządowca mijającej kadencji Marcin Wróblewski.
Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, a w jej rękach symboliczna maskotka, dyplom z nadanym tytułem Lwa Kadencji oraz szczęśliwy kupon. W towarzystwie pani Wójt redaktor naczelny „Gazety Słupeckiej” Waldemar Miernik, oraz dziennikarz nadzorujący plebiscyt na samorządowca mijającej kadencji Marcin Wróblewski.

Rozstrzygnięcie Plebiscytu „Gazety Słupeckiej”
Tak zadecydowali czytelnicy naszego tygodnika. Przysyłano mnóstwo kuponów, a liczenie głosów zajęło nam sporo czasu. Wszystko odbywało się rzetelnie i bez pominięcia choćby jednego kuponu konkursowego. A jak przebiegał finał naszego konkursu?

ŁZY „LWA”
Po podliczeniu głosów utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jednym z najlepszych (zdaniem naszych czytelników) samorządowców na terenie gdzie ukazuje się „Gazeta Słupecka” jest wójt gminy Słupca Grażyna Kazuś. Swoich konkurentów dosłownie wyprzedziła o głowę. W pewnym momencie głosowania jej konkurentem do tytułu lwa stał się wójt Strzałkowa, Dariusz Grzywiński. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się jednak, że Grażyna Kazuś zdominowała wszystkich samorządowców, uzyskując ponad 50. procentowe poparcie wśród wszystkich samorządowców z powiatu słupeckiego i 11 gmin, w których się ukazujemy. Głosy były przeróżne.

Czytelnicy na lwa typowali przede wszystkim głowy gmin, lecz dużo głosów uzyskali również radni opozycji rady powiaty słupeckiego. Termin dostarczania kuponów konkursowych minął 10 listopada. W miniony piątek, 12 listopada podliczyliśmy wszystkie głosy i postanowiliśmy od razu rozdać tytuły. Finał konkursu zbiegł się z ostatnią sesją Rady Gminy Słupca. Uczestnicy sesji ze zdziwieniem patrzyli na redaktora naczelnego „Gazety Słupeckiej” Waldemara Miernika i dziennikarza nadzorującego plebiscyt – autora tego tekstu, którzy w czasie trwania sesji weszli do sali narad.

„Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi czytelnicy docenili działania Pani Wójt Grażyny Kazuś i w Plebiscycie Samorządowiec Kadencji 2006-2010 wytypowali ją do otrzymania tytułu Lwa Kadencji.” – powiedział redaktor Miernik.

Pani wójt nie kryła wzruszenia. Radni i sołtysi zgromadzeni na sesji wstali by bić brawo dla najbardziej lubianego samorządowca. Podniosłej chwili jaką było wręczenie dyplomu i symbolicznej maskotki lwa, oprócz owacji na stojąco, towarzyszyły gratulacje radnych i łzy wzruszenia samej Grażyny Kazuś.

„Jest mi bardzo miło z tego powodu, że mieszkańcy wybrali mnie na Lwa Kadencji. Dziękuję wszystkim tym, którzy na mnie głosowali. Ta niespodzianka jest pięknym akcentem na sam koniec kadencji i z pewnością dodaje siły do dalszego działania na rzecz społeczeństwa” – powiedziała po otrzymaniu tytułu Lwa Kadencji Grażyna Kazuś.

SYMBOL SPOKOJU

Redaktor Naczelny w imieniu czytelników naszego tygodnika wręczył tytuł Łosia Kadencji Wójtowi Gminy Powidz – Ryszardowi Grześkowiakowi. Tytuł przyjęty został z uśmiechem na twarzy
Redaktor Naczelny w imieniu czytelników naszego tygodnika wręczył tytuł Łosia Kadencji Wójtowi Gminy Powidz – Ryszardowi Grześkowiakowi. Tytuł przyjęty został z uśmiechem na twarzy

Drugi tytuł w plebiscycie na Samorządowca Kadencji 2006-2010 przypadł samorządowcowi, którego nasi czytelnicy nie darzą sympatią. W tym przypadku liczenie głosów było bardzo łatwe, ponieważ nazwisko Wójta Gminy Powidz Ryszarda Grześkowiaka widniało niemal na znacznej większości kuponów. Przed wręczeniem tytułu telefonicznie upewniliśmy się, czy wójt Powidza przyjmie reprezentantów naszej redakcji. Ulżyło nam, gdy zaprosił nas do swojego biura. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani w bardzo przyjaznej atmosferze. Przy kawie wójt Grześkowiak opowiedział nam o problemach w gminie Powidz. Nadszedł czas na wręczenie tytułu.

„Nie odbieram tego jako nic negatywnego. Wręcz przeciwnie. Symbolika łosia odzwierciedla mój charakter, ponieważ łoś kojarzy się z opanowaniem, spokojem i ciepłem. Zupełnie nie tęsknię do tytułu Lwa Kadencji, ponieważ uważam, że lew może symbolizować drapieżnictwo, a ja jestem z natury spokojnym człowiekiem. Maskotka w kształcie łosia będzie ładnie dekorowała moje biuro i ociepli nastrój w nim panujący. Za tytuł serdecznie dziękuję.” – powiedział z uśmiechem na twarzy wójt Powidza Ryszard Grześkowiak.

APARAT DLA AGATY

Aparat Fujifilm powędrował do Agaty Król z Koszut. Nagrodę wręczał jej fundator – radny powiatowy Stefan Zieliński
Aparat Fujifilm powędrował do Agaty Król z Koszut. Nagrodę wręczał jej fundator – radny powiatowy Stefan Zieliński

Tytuły przyznane przez naszych czytelników to jeszcze nie wszystko co przygotowaliśmy na finał plebiscytu. Przed rozpoczęciem głosowania poprosiliśmy jednego z samorządowców o ufundowanie nagrody dla jednego z czytelników, którzy przysyłać będą swoje głosy. Celowo nie ujawnialiśmy nazwiska naszego sponsora, aby każdy z samorządowców miał równe szanse w plebiscycie. To radny powiatowy Stefan Zieliński ufundował nowy aparat fotograficzny marki Fujilim.

„Zawsze wspierałem i będę wspierał działania, które zaktywizują społeczeństwo do brania udziału w takich inicjatywach. Plebiscyt na najbardziej i najmniej lubianego samorządowca jest dobrą oceną działaczy społecznych. Dlaczego więc nie wesprzeć takiej inicjatywy, dzięki której społeczeństwo ma szansę przyznać tytuły samorządowcom? Cieszę się, że mieszkańcy naszego regionu mieli szansę oceny lokalnych działaczy samorządowych.” – powiedział nam Stefan Zieliński.

Zgodnie z regulaminem naszego plebiscytu nagrodę otrzymała osoba, której kupon został wylosowany przez Lwa kadencji. Losowanie odbyło się na oczach wszystkich radnych i sołtysów z gminy Słupca, więc o manipulacji nie było mowy. Pani Wójt Grażyna Kazuś ma szczęśliwą rękę dla swoich mieszkańców. W wyniku losowania nagrodę otrzymała Agata Król, 19-letnia mieszkanka Koszut. Gratulujemy!

 1. Pani Grażynie gratuluję.A mieszkańcom Powidza współczuję. Skoro wasz p. Wójt tak bardzo identyfikuje się z Łosiem to może czas wysłać go na zieloną trawkę niech sobie poskubie.

 2. To zadziwiające jak ten człowiek każdą swoją porażkę potrafi w oczach opinii publicznej przedstawić jako sukces. On powinien zostać posłem albo europosłem.

 3. Wójt Pani Kazuś jest lwicą Kowalewa Pyrzyk to prawdziwy LEW a Roga to LAMPART na slupeckich salonach

 4. Mi jak z większości, ŁOŚ kojarzy się z niezdarą, ciapą, gapą, fajtłapa, fujarą, trąbą, ofermą, patałachem, nogą, lebiegą, niedojdą, gamoniem, sierotą, ciemięgą, łamagą, niezgułą, ecie pecie, i czterema literami (w prostym tłumaczeniu). No, ewentualnie kojarzy mi się jeszcze z rogaczem.
  Jakoś do głowy by mi nigdy nie przyszło skojarzenie ŁOSIA z opanowaniem, spokojem i ciepłem – dlatego takie ważne jest aby „czytać dzieciom 20 minut dziennie, codziennie !”
  🙂

  Serdeczne gratulacje dla Pani Grażyny Kazuś.
  Dziękujemy Pani Grażyno 🙂

 5. Taki polityk jak Pani Grażyna to żywy skarb. Gratulacje!
  A co do nominacji na ŁOSIA to pozostaje tylko mieszkańcom Powidza złożyć wyrazy współczucia! Jak wybraliście tak macie ;p

 6. pani Kazuś żeby wygrać kazała głosować wszystkim w Urzędzie i całej rodzinie taki jest pęd do władzy

 7. No no, pani Agatka jest całkiem całkiem:)
  za to Pan Radny Zieliński chyba nadciśnienie ma?

  Pani Grażynie serdecznie gratuluje
  A Panu Łosiowi… również:)

 8. Pan Zieliński ksywka „rowerek” nie choruje na nadciśnienie ale się cyka , ze przy tej jego nachalnej kampanii mogą wyjść różne fakty między innymi z jego rządzenia na terenie gminy Lądek tj.likwidacja przedszkola w Lądzie , likwidacja OSP w Lądzie i likwidacja etatów pomocy przedszkolnych, dlatego troskę o bezpieczeństwo i wręczanie przedszkolakom kamizelek nie załatwi im bezpieczeństwa i jest cyniczne.

 9. Kin nie ma najmniejszych szans z Panią Grażyną. Jak on zostanie wójtem gminy Słupca, to ja zostanę konsultantem Avon

 10. Niestety seba ma racje pani wójt jest jednym z najgorszych wójtów powiatu ale świetniepotrafi pokazywa się w gminie , nie zrobiła ani jednej porzadnej inwestycji podpinała sie pod sukcesy społeczne tak jak np w Cieninie Zabornym , pod sukcsey powiatu , jeździła nie wiadomo po co do niemiec na zasmarkane wymiany ale.. gazety o tym pisały a ona się na narażała po wyborach pewnie przegra kilka procesów o zatrzymanie kilku inwestycji ale za to zyskała głosy kilku krzykaczy, ot cała „polskowatośc” Widzocznie gmina zasłuzyła na takiego wójta i nadal bedzie sie tapla w swoim małym bagienku. Chłopa ze wsi wygnasz wsi z chłopa …

 11. GMINA SŁUPCA DO LIKWIDACJI SZKODA KASY NA ADMINISTRACJĘ
  WRZEŚNIA JEST MIASTO I GMINA W JEDNYM SAMORZĄDZIE I WIDAĆ JAK PRĘZNIE SIĘ ROZWIJAJĄ . A SŁUPCA CO ZADUPIE !!!

 12. No a lwica lewicy co by robiła wróciła do pracy na roli?? Przecie to niegodne lwicy , klacz na roli robi nie lwica. Lwica leży pojękuje postękuje i otwiera i zwiedza ot co !!!

 13. To jakiś absurd, co tu niektórzy wypisują o Pani wójt!!! Czy Wy naprawdę nie macie oczu??? kto tyle zrobił jak nie ona!!! Berdziński??? czy ktoś pamięta co on zrobił, będąc tyle lat na stołku??? NIC!!! ja przynajmniej nie pamiętam nic dobrego!!! A Kin??? będzie robił co mu będą kazali z „góry”… czy wielka polityka nie powinna zostać tam gdzie jest, a pozwolić działać społecznikom, zwykłym ludziom mieszkającym od wielu lat w gminie rozumiejących problemy zwykłych ludzi???

 14. abdul – Ty powinieneś zostać łosiem… i z takimi prognozami to nie zostaniesz nawet w radiu planeta pogodynką – czytaj: Grażyna Kazuś 77,13% – Andrzej Kin 22,87%

  – „Tylko Kin może stać na czele gmin” – chyba już nie jest aktualnym tekstem – nie do rymu, nie do…

 15. do BNS- i z czego się cieszysz. Z tego, że w gminie będzie stagnacja. Mieszkańcy Piotrowic muszą zmieniać miejsce zameldowania, żeby dzieci uczęszczały do przedszkola w mieście i w ten sposób odbierały miejsca dzieciom z miasta, a Pani Wójt woli postawić w Piotrowicach nową salę OSP, żeby kilku strażaków mogło się spotkać niż rozbudować przedszkole. Ale tego ludzie nie rozumieją zapatrzeni w swoje „Słońce”.

 16. abdul wieśniaczków nie interesuje kształcenie dzieci , oni oczekują taniej rozrywki i drogi żeby w niedziele jechał do kościółka wybłyszczonym traktorkiem. No i to Lwica lewicy im zapewni , a bachory … no cóż niech robią na roli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *