Hellermann Tyton nie rezygnuje z budowy!

15 marca, 2011

Fabryka stanie za rok – to tytuł artykułu z 22 lutego, który był szeroko komentowany na naszej stronie internetowej. W wielkim skrócie artykuł mówi o tym, że w pierwszym tygodniu lutego przedstawiciele inwestora firmy Hellermann Tyton spotkali się z władzami Gminy Słupca celem omówienia „zawieszonej” współpracy. W efekcie rozmów dowiedzieliśmy się, iż jesienią tego roku rozpocznie się planowanie tej inwestycji w terenie, a fabryka stanie w drugiej połowie 2012 roku.

Słowa wójt Kazuś najwidoczniej nie przekonały naszych Czytelników, dlatego też poprosiliśmy włodarza Gminy Słupca o ustosunkowanie się do internetowych komentarzy.

Oto kilka z nich:
Hallo – 23 lut 2011 o 19:58
bzdura-żadna fabryka na razie nie stanie, inwestycja została wstrzymana na nieustalony czas………

Zuber – 25 lut 2011 o 8:45
Ale pani Kazuś za pieniądze podatnika pojedzie oglądać fabrykę . po co nikt nie wie , sukces jest baba ze wsi była zagramanicą. Niesamowite pasmo sukcesów w tej gminie ona już pare razy była zagramanicą.

ziom – 27 lut 2011 o 11:44
Co za osły!!!Niech se kobita jedzie co to was obchodzi???Jak będzie fabryka to będzie jej i mieszkańców wielki sukces!!!A wam jak zwykle zostanie pod nosem mleko Co za burasy!Ja w tygodniu odwiedzam w interesach 2 stolice – najmniej. Więc narzekajcie a znając życie jesteście w tej Słupcy „szarakami” …

Hallo – 28 lut 2011 o 13:24
(…)nawet jak ta fabryka postawiom to dopiro uwieza jak chlopy z pierwsza wyplata do duma przyniesa, Hellermann mo o wiecej atrakcyjne powiaty jak Slupca,no ale jak to sie mowi, wszystko jest mozliwe, jak w LOTKA:::

„Cóż powiedzieć? Zazdroszczę autorom tych wypowiedzi tak dogłębnej znajomości tematu. Dlaczego tak trudno uwierzyć, że ta fabryka powstanie? Hellerman Tyton bardzo długo starał się by kupić ziemię w Gminie Słupca. Nie po to konkretne działki zostały włączone do Specjalnej Łódzkiej Podstrefy Ekonomicznej, żeby teraz ta ziemia leżała odłogiem. Ziemia na terenie naszej gminy została kupiona z uwagi na satysfakcjonującą inwestora lokalizację. Działki leżą przy zjeździe autostradowym. Oczywiście kryzys światowy spowolnił procedury związane z budową, ale od jesieni wszystko nabierze tempa. Fabryka Hellermann Tyton w Polsce powstanie i właśnie na terenie naszej gminy, bo chce być zlokalizowana w centrum Europy, by mieć blisko na Wschód. Chcę jeszcze raz podkreślić, że bycie członkiem Podstrefy Ekonomicznej to niezwykłe starania i poniesione nakłady finansowe przez inwestora. Hellermann Tyton nie zrezygnuje z budowy fabryki na naszym terenie” – zapewnia wójt Grażyna Kazuś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *