Komplet medali Adama Bartkowiaka

2 stycznia, 2014

Komplet medali Adama BartkowiakaKolejny, bardzo udany start w zawodach ma za sobą słupecki pływak Adam Bartkowiak. Podczas zawodów pływackich w Gnieźnie Adam zdobył 3 medale, pobił rekordy życiowe a także uzyskał stylem klasycznym czas , który pozwala mu stanąć do walki w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów.

Po niesamowitej walce stoczonej na 50m stylem dowolnym, Adam na finiszu przegrał pierwsze miejsce o setne sekundy z pływakiem z UKS Trójka Oborniki (w konkurencji wystartowało aż 29 zawodników z klubów sportowych z całej Wielkopolski). Po kraulu nadeszła pora na ulubiony styl Adama klasyczny. Słupczanin od pierwszych metrów pokazał znakomitą technikę, szybkość i siłę deklasując pozostałych rywali na dystansie 50 metrów, zdobywając z dużą przewagą czasową pierwsze miejsce z czasem 33,57.

Ostatnią konkurencją było 100 metrów stylem zmiennym, który znakomicie sprawdza wszechstronność zawodników. Również podczas tego startu można było zauważyć już na pierwszej długości delfinem ogromne postępy Adama w stylu, za którym nie przepada, na grzbiecie Adam stracił cenne sekundy ale żabka i finisz kraulem pozwoliły odrobić straty i znów stanąć na podium, tym razem z brązowym medalem.

Kolejne starty Adama to Międzynarodowe Zawody Pływackie 18 i 19 stycznia w Poznaniu oraz Liga Wielkopolski również w Poznaniu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *