Ks. Jacek Dziel odchodzi!

27 sierpnia, 2013

23 sierpnia, w godzinach południowych, proboszcz parafii św. Leonarda w kustosz Sanktuarium Krzyża Świętego w Słupcy ks. prałat Jacek Dziel, z rąk Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski Józefa Kowalczyka, otrzymał Dekert, zgodnie z którym z dniem 1 września br. obejmie obowiązki proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach. Uroczyste pożegnanie proboszcz odbędzie 30 sierpnia o godz. 18.00.

Ks. prałat Jacek Franciszek Dziel urząd proboszcza słupeckiej parafii św. Leonarda objął 7 stycznia 2011r. Przypomnijmy, iż zastąpił ks. Rafała Wnuka, który z dniem 1 stycznia 2011 roku został mianowany proboszczem parafii p.w. Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Już w pierwszym roku działalności lista dokonań i inicjatyw młodego proboszcza na rzecz parafii i środowiska lokalnego była naprawdę imponująca. Ks. Jacek Dziel, prócz misji duszpasterskiej, dał się poznać przede wszystkim jako propagator zdrowego stylu życia, jak również uczynił z parafii ośrodek życia rodzinnego i kulturalnego. Dlatego też został on wyróżniony w plebiscycie Czytelników Gazety Słupeckiej „Słupczanin Roku 2011”.

Kolejne ponad półtora roku to także pasmo…

Więcej we wtorkowym (27.08) wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

  1. Dlaczego zawsze najlepszych nam zabierają?!
    Dlaczego zawsze najlepsi odchodzą?
    Dlaczego zostają tacy jak zastają?
    To nie jest sprawiedliwe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. a kasę do caritasu oddał??? tam był skandal z kasą….dlatego go wypie……li z gniezna i dalej na mnkiejsza parafie idzie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *