„Kuroniówka” zostanie przeniesiona?

20 lipca, 2010

SOSW na Wojska Polskiego, PUP na Placu Szkolnym
Zapowiedzi starosty Mariusza Rogi o przeniesieniu Powiatowego Urzędu Pracy do budynku na Placu Szkolnym zaczynają się urzeczywistniać. Kilka lat temu starosta zapowiedział, że chciałby, by jednostki samorządu mieściły się w budynkach do niego należących i teraz zaczyna się to realizować.

W ubiegłym tygodniu do redakcji trafił komunikat, że „z dniem 1 lipca siedziba szkół (szkoła podstawowa specjalna, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa) Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy została przeniesiona z placu Szkolnego 14 do budynku przy ul. Wojska Polskiego 13 w Słupcy”.

Komunikat został podpisany przez wydział oświaty kultury, sportu i turystyki starostwa. Postanowiliśmy sprawdzić co się za nim kryje… „Niestety, nic więcej nie mogę na ten temat powiedzieć. Teraz plany dotyczące budynku są już poza wydziałem” – mówi Ewa Matyba kierownik oświaty w powiecie. Co więc będzie w budynku byłej szkoły nr 5?

„Na chwilę obecną raczej Powiatowy Urząd Pracy. Oczywiście jest to kwestia roku, bowiem pieniądze na remont budynku powinny się znaleźć w przyszłorocznym budżecie” – mówi starosta Mariusz Roga.

Według starosty dobrze się stanie, że wszystkie jednostki prowadzone przez powiat będą w budynkach należących do starostwa, a więc nie trzeba będzie płacić niemałych sum za dzierżawę budynków przy ulicy Piastów. Oczywiście remont byłej bursy na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczergo też nie został zakończony.

„Zdaję sobie sprawę, że przez jakiś czas SOSW trochę się w byłej bursie będą męczyć, ale myślę, że te czasowe niedogodności wynagrodzi im to, że cały ośrodek będzie miał siedzibę w jednym budynku” – mówi Mariusz Roga.

Starosta mówi też, że punkt krwiodawstwa zostanie przeniesiony do budynków administracyjnych szpitala, tak, by „miał kto krwiodawcom włączyć światło”. Wtedy SOSW miałoby do dyspozycji niemal cały budynek byłej bursy, a wszystkie potrzebne poradnie byłyby również w tym samym miejscu.

Zaś najważniejszy argument dotyczący przenosin PUP na Plac Szkolny to oszczędności związane z kosztami za wynajem pomieszczeń od Spółdzielni Inwalidów. Nie bez znaczenia pozostaje chyba też fakt bliskości „kuroniówki” od Dworca autobusowego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *