Miejsc wystarczy na 100 lat!

11 kwietnia, 2012

Ksiądz proboszcz Józef Warga odpowiada na zarzuty radnego. Na słupeckim cmentarzu p.w. Św. Krzyża na wiecznym odpoczynku spoczywa tysiące pochowanych ludzi. W ubiegłym tygodniu radny Edward Grajek podczas sesji spytał, czy administrator cmentarza nie szasta miejscem na cmentarzu. Jak zapewnia administrujący nekropolią ks. proboszcz Parafii p.w. Św. Wawrzyńca Józef Warga miejsc na pochówki wystarczy jeszcze na kolejne 100 lat.

Nie zgadza się z opinią radnego o rzekomym szastaniu miejscami na cmentarzu i nie zamierza ciaśniej umieszczać grobów.

„Stosujemy się do wymagań przewidzianych ustawą. Według niej na jedną osobę przypada miejsce o wymiarach około 2m długości i 1m szerokości. Do tego dochodzi 40 cm odległość między grobami Przy grobach podwójnych czy potrójnych tej odległości rzecz jasna nie ma. Dotyczy ona sąsiadujących ze sobą.”

Proboszcz nie bardzo rozumie skąd…

Więcej w „Gazecie Słupeckiej”.

  1. Ksiądz proboszcz Warga ma w pełni rację a ten cały Grajek jak nie ma zielonego pojęcia to niech cicho siedzi na czterech literach bo tego rodzaju wyskokami tylko się ośmiesza.

  2. Takich właśnie mamy radnych ;(. Nic sobą nie reprezentują poza nogą która kopie piłkę. Już nie mają o czym rozmawiać to się wzięli za cmentarz…śmieszne panie Grajek. Już powinien pan zrezygnować z funkcji radnego i oddać miejsce osobie inteligentnej. Bo jeśli pana tylko stać na takie dyskusje to wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *