Pierduśnik 14-2011

20 kwietnia, 2011

Gazeta Słupecka nr 14/2011
To jest najbardziej wstrząsająca informacja wyborcza w ostatnim tysiącleciu. Odbyły się wybory do Izb Rolniczych. Frekwencja była porażająca. W dużych rolniczych gminach takich jak Lądek i gmina wiejska Słupca głosowało odpowiednio 11 i 13 osób. W Strzałkowie 24 rolników wybrało swoich przedstawicieli, a w Zagórowie 42.Nieco więcej osób poszło do urn w Ostrowitem (101) i Orchowie (142).

Partia współrządząca Polską, a rządząca w powiecie i wielu gminach namawiała ustami swojego ministra rolnictwa do udziału w wyborach. Niestety, rolnicy na naszym terenie nie chcieli wybrać swoich przedstawicieli uznając, że delegaci do izby rolniczej nic nie mogą, a rolnikom i tak bieda.

– Panie, kto by się tam przejmował rolnikami. Nasza partia teraz bardziej dba o tych, co pracują w mieście, bo my podobno i tak na nich zagłosujemy. Żeby się tylko nie pomylili. – powiedział nam w rozmowie telefonicznej jeden ze zdenerwowanych rolników, który usłyszał o niedzielnych wyborach w jakimś programie telewizyjnym. Skoro jednak poprosił nas o zajęcie się tematem, to na pewno za tydzień napiszemy o tym więcej.

•••

Nie ma co sobie robić jaj z poważnych spraw. Po naszym zeszłotygodniowym numerze rozdzwoniły się do naszej redakcji telefony. „Panie, a prace w tym markecie to gdzie dostać można?” – spytał jeden z naszych czytelników. Dlatego dementujemy plotki. Tekst o powstaniu centrum handlowego w miejscowości za górą był naszym żartem z okazji prima aprilis. Mimo tego materiału napisanego z przymrużeniem oka temat był bardzo szeroko komentowany w okolicach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *