Plakaty nawołują do… zemsty na gwałcicielu?!

11 kwietnia, 2013

„Bóg wybacza. Bractwo nigdy!” – plakaty o takiej treści pojawiły się w centrum Słupcy. Mówią one o niejakim Dominiku K., który w nocy z 26 na 27 mają 2007 roku zgwałcił 13-letnią wówczas dziewczynę. Autorzy plakatu twierdzą, że 90% skazanych za gwałty na nieletnich po odbyciu kary ponownie dopuszcza się podobnego czynu. „My pamiętamy! A Ty?” – pyta tajemnicze bractwo. Czy w Słupcy działa grupa, która będzie się mściła za gwałty?

Wydarzenie, o którym pisze autor (lub autorzy) plakatu okazało się dla mieszkańców Słupcy wielką traumą. Po gwałcie, do którego doszło podczas majowych obchodów Dni Rodziny, w czasie wakacji rodzice bali się wypuszczać swoje pociechy na spacery w okolice jeziora. O gwałcie było bardzo głośno przez wiele miesięcy. Najpierw gdy kilka lat policja szukała sprawcy, potem, gdy gwałciciel stanął przed sądem, aż wreszcie gdy wyrok został mu zmniejszony.

BRUTALNY GWAŁT POD MATRIXEM
Gwałt, do którego doszło w maju 2007 roku, w lesie przy klubie Matrix wstrząsnął całą Słupcą. Dziewczynka, razem z rodzicami bawiła się na festynie z okazji Dni Rodziny. Na miejskim targowisku odbył się festyn z discopolową gwiazdą, grupą BOYS. Po północy młodziutka słupczanka postanowiła…

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *