Pokonać raka

17 listopada, 2010
Uczniowie i nauczyciele uzyskali wiele interesujących informacji
Uczniowie i nauczyciele uzyskali wiele interesujących informacji

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie odwiedziła onkolog dr Marika Rusin, która dała wykład na temat profilaktyki nowotworowej. Uczniowie i nauczyciele uzyskali wiele interesujących informacji na temat chorób nowotworowych, diagnostyki i profilaktyki.

Doktor zachęcała audytorium do uważnego obserwowania własnego ciała i reakcji na niepokojące symptomy. W pokazie multimedialnym zwróciła uwagę na szkodliwość palenia tytoniu. Z najnowszych badań wynika, że wśród osób chorujących na raka płuc, ok. 90 % to palacze.

Ponadto doktor Rusin dużo mówiła o nowotworze jelita grubego – chorobie cywilizacyjnej, która dotyka coraz więcej młodych osób. Szkoła bierze udział w projekcie „Profilaktyka i diagnostyka szansą na zdrowe życie” organizowanym przez Stowarzyszenie ds. Walki z Nowotworami oraz Chorobami Układu Oddechowego im. Romana Grzeszczaka w Słupcy.

Projekt ten składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w placówce i był związany z tematyką dotyczącą zapobiegania nowotworom oraz stosowania działań mających na celu zmniejszenie ryzyka zachorowania na nowotwór. Powszechnie wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze!

Zatem warto prowadzić higieniczny tryb życia, często się badać i nie lekceważyć niepokojących objawów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *